×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT do domu: Od poniedziałku ruszają specjalne czartery repatriacyjne


Loty czarterowe do Polski odbędą się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem - zapewnił premier Morawiecki. Jeśli ktoś chce wrócić do Polski z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Cypru, Malty i USA - będzie taka możliwość na pokładzie PLL LOT.


Będzie też możliwość zapisywania się poprzez stronę LOT-u na loty powroty do Polski z innych kierunków tj. Jordanii czy w Afryce. Wszyscy pasażerowie zapłacą jednakową zryczałtowaną cenę. Premier nie podał jednak jaka to będzie kwota.

Bez zakłóceń będą się także odbywać wszystkie zaplanowane wcześniej powrotne loty czarterowe, którymi wrócą wszyscy przebywający obecnie na wakacjach urlopowicze. 

Dla pozostałych polskich obywateli uruchamiane będą specjalne połączenia czarterowe. Na tę chwilę wiadomo, że LOT poleci z Wielkiej Brytanii, Cypru, Malty i Stanów Zjednoczonych. 

Zapisy na te połączenia będą realizowane przez stronę internetową LOT-u oraz platformę lotdodomu.pl lub lotdodomu.com.pl, która zostanie dziś udostępniona po godzinie 22:00. To przez nią pasażerowie będą mogli zapisywać się na rejsy z wyżej wymienionych krajów lub też z innych państw, z których będą organizowane przeloty i dojazd kołowy z nich jest bardzo utrudniony lub niemożliwy. 

Cena lotów będzie atrakcyjna i jednakowa dla wszystkich niezależnie od momentu dokonywania zgłoszenia lub liczby wcześniejszych rezerwacji. Różnicę między oferowaną ceną a ceną rynkową pokryje państwo polskie. 

W zależności od zgłaszanego zainteresowania z innych kierunków, LOT w uzgodnieniu z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów będzie decydować o uruchamianiu kolejnych rejsów.

Pasażerowie, którzy już posiadają bilety na określone trasy powrotne, otrzymają od przewoźnika propozycję wykorzystania ich na potrzeby lotu czarterowego. Każdemu pasażerowi przysługuje także prawo zwrotu takiego biletu, jeśli nie będzie chciał go wykorzystać w innym terminie.

Według szacunków z akcji #LOT do domu może skorzystać nawet od 200 do 500 tys. Polaków. Więcej informacji przekażemy po godzinie 22:00. 
gość_c2218 - Profil
gość_c2218
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie