LOT do domu: Od poniedziałku ruszają specjalne czartery repatriacyjne

14 marca 2020 19:38
16 komentarzy
Loty czarterowe do Polski odbędą się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem - zapewnił premier Morawiecki. Jeśli ktoś chce wrócić do Polski z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Cypru, Malty i USA - będzie taka możliwość na pokładzie PLL LOT.
Reklama
Będzie też możliwość zapisywania się poprzez stronę LOT-u na loty powroty do Polski z innych kierunków tj. Jordanii czy w Afryce. Wszyscy pasażerowie zapłacą jednakową zryczałtowaną cenę. Premier nie podał jednak jaka to będzie kwota.

Bez zakłóceń będą się także odbywać wszystkie zaplanowane wcześniej powrotne loty czarterowe, którymi wrócą wszyscy przebywający obecnie na wakacjach urlopowicze.

Dla pozostałych polskich obywateli uruchamiane będą specjalne połączenia czarterowe. Na tę chwilę wiadomo, że LOT poleci z Wielkiej Brytanii, Cypru, Malty i Stanów Zjednoczonych.

Zapisy na te połączenia będą realizowane przez stronę internetową LOT-u oraz platformę lotdodomu.pl lub lotdodomu.com.pl, która zostanie dziś udostępniona po godzinie 22:00. To przez nią pasażerowie będą mogli zapisywać się na rejsy z wyżej wymienionych krajów lub też z innych państw, z których będą organizowane przeloty i dojazd kołowy z nich jest bardzo utrudniony lub niemożliwy.

Cena lotów będzie atrakcyjna i jednakowa dla wszystkich niezależnie od momentu dokonywania zgłoszenia lub liczby wcześniejszych rezerwacji. Różnicę między oferowaną ceną a ceną rynkową pokryje państwo polskie.

W zależności od zgłaszanego zainteresowania z innych kierunków, LOT w uzgodnieniu z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów będzie decydować o uruchamianiu kolejnych rejsów.

Pasażerowie, którzy już posiadają bilety na określone trasy powrotne, otrzymają od przewoźnika propozycję wykorzystania ich na potrzeby lotu czarterowego. Każdemu pasażerowi przysługuje także prawo zwrotu takiego biletu, jeśli nie będzie chciał go wykorzystać w innym terminie.

Według szacunków z akcji #LOT do domu może skorzystać nawet od 200 do 500 tys. Polaków. Więcej informacji przekażemy po godzinie 22:00.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_aef0f 2020-09-15 10:25   
gość_aef0f - Profil gość_aef0f
Komedia
gość_5d324 2020-08-29 19:12   
gość_5d324 - Profil gość_5d324
Witam mam wykupiony lot na 30 września z Aberdeen do Gdańska i co teraz, mam zrobić?
gość_b9eba 2020-08-28 20:24   
gość_b9eba - Profil gość_b9eba
Mam wykupiony bilet Z Alicante do Warszawy na 19 września.
Do tego czasu mam w Hiszpanii mnóstwo spraw do załatwienia. Ciekawe czym wrócę?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy