Pierwszy pasażer z koronawirusem na pokładzie Wizz Aira

26 lutego 2020 12:09
2 komentarze
Wizz Air został poinformowany przez służby medyczne, że pasażer który dwukrotnie odbył podróż na pokładach jego samolotów jest zakażony koronawirusem.
Reklama
Pasażer zakażony koronawirusem podróżował na trasie Bolonia-Krajowa-Bolonia. Mężczyzna leciał z Włoch do Rumunii i z powrotem w dniach 18 i 22 lutego br. Zarażony mężczyzna został poddany kwarantannie. Samolot, który obsługiwał te połączenia to Airbus o znakach HA-LPQ. Wizz Air poinformował, że ta maszyna została chwilowo wycofana z eksploatacji w celu przeprowadzenie dezynfekcji.


Wizz Air zapewnia, że członkowie jego załogi otrzymują regularne informacje o sytuacji, a także zostali przeszkoleni do rozpoznawania objaw choroby. Przedstawiciele węgierskiej linii budżetowej potwierdzą również, że posiadają i stosują odpowiednie procedury czyszczenia samolotu w przypadku podejrzenia wystąpienia jakiejkolwiek choroby zakaźnej na pokładzie.

Ponadto obsługa techniczna Wizz Air oraz personel naziemny kierują się jasnymi wytycznymi i procedurami zaleconymi przez producenta samolotów oraz odpowiednie organy ds. zdrowia. W swoim komunikacie przewoźnik dodaje, że nie wystąpiły zakłócenia dotyczące jego lotów, a w przypadku ewentualnych zakłóceń, pasażerowie będą informowani bezpośrednio.

Ostatnie komentarze

gość_4c2e9 2020-02-28 11:07   
gość_4c2e9 - Profil gość_4c2e9
Dlaczego akurat informacja o WizzAir? jestem pewny że inne linie przewiozły dużo więcej zarażonych jednak o nich nikt nie pisze.
gość_f0906 2020-02-26 22:44   
gość_f0906 - Profil gość_f0906
To wspaniała wiadomość. Myśle, ze portal powinien zrobić ranking linii koronawirusowych, jeśli opracować dobre statystyki, to będziecie mogli się nimi przez kilka lat podniecać robiąc zestawienia, nie? A może jakaś nagroda dla linii, która najwiecej wirusów przewiozła? Zrobilibyście galę z tej okazji...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy