×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy pasażer z koronawirusem na pokładzie Wizz Aira


Wizz Air został poinformowany przez służby medyczne, że pasażer który dwukrotnie odbył podróż na pokładach jego samolotów jest zakażony koronawirusem.


Pasażer zakażony koronawirusem podróżował na trasie Bolonia-Krajowa-Bolonia. Mężczyzna leciał z Włoch do Rumunii i z powrotem w dniach 18 i 22 lutego br. Zarażony mężczyzna został poddany kwarantannie. Samolot, który obsługiwał te połączenia to Airbus o znakach HA-LPQ. Wizz Air poinformował, że ta maszyna została chwilowo wycofana z eksploatacji w celu przeprowadzenie dezynfekcji.  


Wizz Air zapewnia, że członkowie jego załogi otrzymują regularne informacje o sytuacji, a także zostali przeszkoleni do rozpoznawania objaw choroby. Przedstawiciele węgierskiej linii budżetowej potwierdzą również, że posiadają i stosują odpowiednie procedury czyszczenia samolotu w przypadku podejrzenia wystąpienia jakiejkolwiek choroby zakaźnej na pokładzie. 

Ponadto obsługa techniczna Wizz Air oraz personel naziemny kierują się jasnymi wytycznymi i procedurami zaleconymi przez producenta samolotów oraz odpowiednie organy ds. zdrowia. W swoim komunikacie przewoźnik dodaje, że nie wystąpiły zakłócenia dotyczące jego lotów, a w przypadku ewentualnych zakłóceń, pasażerowie będą informowani bezpośrednio. gość_5fc97 - Profil
gość_5fc97
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie