×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Eurowings idzie w kierunku niskokosztowym. Znika bagaż i odprawa na lotnisku


Linia Eurowings chce się jeszcze bardziej zbliżyć do swoich budżetowych konkurentów i doda nowe ograniczenia dla swojej podstawowej taryfy w klasie ekonomicznej. Przewoźnik chce w ten sposób przyciągnąć klientów wrażliwych cenowo.


W komunikacie prasowym wysłanym w zeszły piątek (22.02), linia Eurowings twierdzi, że dla klientów BASIC, to cena jest najważniejszym czynnikiem przy rezerwacji lotu. Zatem począwszy od marca br., niemiecka budżetowa zaoferuje nową, zmienioną taryfę BASIC na trasach krótko- i średniodystansowych. Przewoźnik twierdzi, że umożliwiając pasażerom płacenie tylko za usługi, których potrzebują sprawi, że taryfa podstawowa będzie jeszcze bardziej przystępna.

Jako punkt wyjścia do nowej kampanii taryfowej BASIC, Eurowings oferuje od 3 do 15 marca bilety w cenie o 20 proc. niższej od normalnej. W ramach nowej taryfy pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą na pokład jedną sztukę bagażu, której wymiary nie powinny przekraczać 55x40x23 centymetrów. Druga sztuka bagażu podręcznego nie będzie już uwzględniana w taryfie BASIC, co oznacza, że jeśli pasażer potrzebuje dwóch sztuk bagażu podręcznego, wymagana jest dodatkowa opłata. Nie będzie to miało wpływu na istniejące rezerwacje, które zostały dokonane przed wprowadzeniem nowych zasad. 

Zmieniając swoją politykę dotyczącą bagażu podręcznego dla tych pasażerów, którzy chcą podróżować jak najtaniej, Eurowings zastrzega sobie możliwość dodania kolejnej sztuki bagażu poprzez zalogowanie się na stronie internetowej firmy. Kolejną nowością dla klientów korzystających z taryfy BASIC będzie możliwość dodania pierwszeństwa wejścia na pokład.


Nasze statystyki pokazują, że bagaż podręczny jest jednym z głównych czynników powodujących opóźnienia, np. gdy poszczególne sztuki bagażu podręcznego muszą być umieszczone w lukach bagażowych po wejściu na pokład. Nowa taryfa BASIC ze zredukowanym bagażem podręcznym w decydujący sposób przyczynia się do dalszej minimalizacji tych opóźnień, a wszyscy klienci Eurowings odnoszą z tego korzyści. Dzięki zoptymalizowanym procesom związanym z bagażem podręcznym, linia Eurowings znalazła się w 2019 roku wśród dziesięciu najbardziej punktualnych linii lotniczych w Europie. Pasażerowie bardzo to doceniają, co znajduje odzwierciedlenie w aktualnych danych na temat zadowolenia klientów, które są na rekordowym poziomie - informuje przewoźnik. 

Również od marca br. Eurowings chce przyspieszyć odprawy na lotnisku, zachęcając klientów BASIC do odprawy online, a nie na lotnisku. Eurowings twierdzi, że dzięki temu ograniczy kolejki na lotnisku, oszczędzając jednocześnie cenny czas pasażerów. Każdy pasażer taryfy BASIC, który wolałby odprawić się na lotnisku, nadal będzie mógł to zrobić, ale musi wybrać tę płatną opcję z wyprzedzeniem przy dokonywaniu rezerwacji.

Korzystając z zalet odprawy online, Eurowings twierdzi, że będzie w stanie używać internetowych systemów informacyjnych, aby w przypadku zmian podróży klienci byli wyczerpująco informowani o ich locie za pomocą wiadomości SMS i poczty elektronicznej.

Klienci Eurowings, którzy dokonali rezerwacji taryfy SMART lub BIZclass, nie odczują żadnych zmian, gdyż w tej opcji cenowej przewoźnik nie planuje dodatkowo płatnego bagażu podręcznego i płatnej odprawy na lotnisku.

fot. mat. prasowegość_f1097 - Profil
gość_f1097
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie