×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT przedłuża zawieszenie lotów do Pekinu do końca marca


LOT przedłużył zawieszenie realizacji połączeń z Warszawy do Pekinu do 28 marca br. Na podobny ruch zdecydowały się wcześniej inne europejskie linie lotnicze.


Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia wszystkich rejsów wykonywanych pomiędzy Warszawą a Pekinem do 28 marca br. Decyzja wynika z troski o bezpieczeństwo Pasażerów oraz członków Załóg Polskich Linii Lotniczych LOT. Jednocześnie nadal bacznie monitorujemy sytuację epidemiologiczną na całym świecie i pozostajemy w stałym kontakcie z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego - oświadcza LOT w komunikacie prasowym.  

W związku z rosnącą epidemią koronawirusa LOT zawiesił od 31 stycznia br. do 9 lutego br. wszystkie połączenia z Warszawy do Pekinu. Później 4 lutego br. linia postanowiła wydłużyć zawieszenie do końca lutego. 

Michał Czernicki, p.o. rzecznika prasowego, w rozmowie z Pasazer.com, zaznaczył, że mimo relatywnie większego zagrożenia epidemiologicznego w Azji, LOT nie odnotowuje niższego zainteresowania na innych azjatyckich trasach. Czernicki dodał, że polski przewoźnik stosuje przyjazną politykę zwrotu biletów lub zmiany terminu podróży, dla pasażerów, którzy w ostatnim czasie odwiedzili Chiny i w związku nie mogą zostać wpuszczeni do niektórych państw. 

Przypomnijmy, że niektóre kraje m.in. Izrael, Rosja, Tajwan, Australia czy Stany Zjednoczone wprowadziły niedawno ograniczenia dla podróżnych w ramach, których pasażerowie, którzy odwiedzili Chiny w ciągu 14 dni przed podróżą, nie zostaną przepuszczeni przez granicę. Obostrzenia te nie dotyczą jednak obywateli tych krajów. W Rosji z kolei podróżni przylatujący z Chin, mogą przekroczyć granicę tylko na lotnisku Szeremietiewo.

fot. mat. prasowe
gość_5a710 - Profil
gość_5a710
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie