LOT przedłuża zawieszenie lotów do Pekinu do końca marca

13 lutego 2020 12:56
6 komentarzy
LOT przedłużył zawieszenie realizacji połączeń z Warszawy do Pekinu do 28 marca br. Na podobny ruch zdecydowały się wcześniej inne europejskie linie lotnicze.
Reklama

- Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia wszystkich rejsów wykonywanych pomiędzy Warszawą a Pekinem do 28 marca br. Decyzja wynika z troski o bezpieczeństwo Pasażerów oraz członków Załóg Polskich Linii Lotniczych LOT. Jednocześnie nadal bacznie monitorujemy sytuację epidemiologiczną na całym świecie i pozostajemy w stałym kontakcie z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego - oświadcza LOT w komunikacie prasowym.

W związku z rosnącą epidemią koronawirusa LOT zawiesił od 31 stycznia br. do 9 lutego br. wszystkie połączenia z Warszawy do Pekinu. Później 4 lutego br. linia postanowiła wydłużyć zawieszenie do końca lutego.

Michał Czernicki, p.o. rzecznika prasowego, w rozmowie z Pasazer.com, zaznaczył, że mimo relatywnie większego zagrożenia epidemiologicznego w Azji, LOT nie odnotowuje niższego zainteresowania na innych azjatyckich trasach. Czernicki dodał, że polski przewoźnik stosuje przyjazną politykę zwrotu biletów lub zmiany terminu podróży, dla pasażerów, którzy w ostatnim czasie odwiedzili Chiny i w związku nie mogą zostać wpuszczeni do niektórych państw.

Przypomnijmy, że niektóre kraje m.in. Izrael, Rosja, Tajwan, Australia czy Stany Zjednoczone wprowadziły niedawno ograniczenia dla podróżnych w ramach, których pasażerowie, którzy odwiedzili Chiny w ciągu 14 dni przed podróżą, nie zostaną przepuszczeni przez granicę. Obostrzenia te nie dotyczą jednak obywateli tych krajów. W Rosji z kolei podróżni przylatujący z Chin, mogą przekroczyć granicę tylko na lotnisku Szeremietiewo.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_896a1 2020-02-14 15:57   
gość_896a1 - Profil gość_896a1
Air China zawiesza sie tez do konca marca z waw poza kilkoma rejsami w lutym
Matthias_the_Enraged 2020-02-14 07:37   
Matthias_the_Enraged - Profil Matthias_the_Enraged
Teraz trzeba zabronić chinczykom lądowania w Polsce... Niech se biorą ten swój wirus i spadają. Co to za różnica, jeśli LOT nie przywiezie skażonej osoby to przywiezie ją Air china. I na to samo wychodzi.
gość_eeaeb 2020-02-13 15:43   
gość_eeaeb - Profil gość_eeaeb
Mając problemy flotowe powinni tak od razu postąpić (Grupa LH tak zrobiła o wiele wcześniej, bo 2 tygodnie temu)
Brak
PS. jak w takim przypadku wygląda sprawa odszkodowań?
linia oddaje tylko pieniądze za bilet?
przebookowanie na inną datę, na kiedy? skoro to nie wiadoma
lepiej bujac się z LO? czy z bankiem skoro lot się nie odbył?
wypłaca odszkodowanie?
musi przebokować na inny lot?
co dzieje się z Cargo?
połączenia Cargo z Europy są też zawieszone? czy do chińskich linii wszystko pakują?

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy