×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air wycofuje się z głównego lotniska we Frankfurcie


Po trzech latach Wizz Air wycofa się z lotniska we Frankfurcie w związku z wygaśnięciem zniżki dla nowych przewoźników, przyznanej przez to lotnisko.


Wizz Air wycofuje się z lotniska we Frankfurcie. Ostatnie rejsy z Budapesztu i Kijowa odbędą się 30 kwietnia br., po tym dniu dokonanie rezerwacji jest już niemożliwe. Natomiast ostatni lot z Sofii zostanie wykonany 27 marca br. Jak donosi portal "airliners.de", Wizz Air potwierdził, że te trzy trasy zostaną zamknięte, zaś pasażerom zostaną automatycznie zaproponowane alternatywne połączenia. 

Węgierski przewoźnik był trzecim największym przewoźnikiem budżetowym na lotnisku we Frankfurcie i oferował ok. 90 tys. foteli w sezonie zimowym 2019/2020. Linia rozpoczęła loty do Frankfurtu w maju 2017 r. Na początku uruchomiono rejsy z Sofii i Budapesztu. Wizz Air jako powód rozpoczęcia działalności na największym niemieckim lotnisku podał możliwość skorzystania z atrakcyjnego programu rabatowego. Był on szczególnie satysfakcjonujący dla nowych linii lotniczych. Obniżka kosztów lotniskowych na loty europejskie wynosiła od dwóch do 14 euro za pasażera, w zależności od wzrostu podaży.


Wprowadzenie systemu rabatowego spotkało się z dużą krytykę ze strony Lufthansy i Condora, ponieważ nie mogły one korzystać ze zniżek w tym samym zakresie.

Nie może być tak, że dwie linie lotnicze latające na tej samej trasie płacą różne opłaty - mówił Harry Hohmeister, członek zarządu Lufthansy.

Mimo wycofania się Wizz Aira z obsługi tras do Frankfurtu wciąż będą obsługiwać je inne linie lotnicze, w przypadku Sofii będzie to Bulgaria Air oraz Lufthansa, w przypadku Kijowa będzie to UIA i Lufthansa, zaś w przypadku Budapesztu - tylko Lufthansa. 

fot. mat. prasowegość_d4b24 - Profil
gość_d4b24
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie