×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


50 tys. pasażerów na trasie Szczecin – Kraków


Linie Ryanair poinformowały dziś (30.01) o przewiezieniu 50 tys. pasażerów na krajowej trasie Szczecin – Kraków. Połączenie jest obsługiwane przez irlandzkiego przewoźnika od kwietnia 2019 roku dwa razy w tygodniu.


Z dobrych wyników osiąganych na poszczególnych trasach przez linie lotnicze operujące ze szczecińskiego lotniska, a w szczególności z sukcesu trasy do stolicy Małopolski cieszy się Maciej Dziadosz, szef lotniska Szczecin Goleniów.

- W tym przypadku radość jest podwójna, gdyż trasa do Krakowa z jednej strony znakomicie wpisuje się w nasze plany rozwoju krajowej siatki połączeń z drugiej zaś została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez mieszkańców Pomorza Zachodniego jak i Małopolski, znacznie zbliżając obydwa regiony do siebie. Może nie odległościowo, ale czasowo na pewno - powiedział Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin Goleniów Sp. z o.o.


Ryanair zapowiada, że latem 2020 roku zapewni – poza Krakowem – rejsy ze Szczecina do trzech miejsc: Londynu (codziennie), oraz Dublina i Liverpoolu (2 razy w tygodniu), przewożąc ponad 230 tys. pasażerów rocznie. W 2019 roku, z usług szczecińskiego portu lotniczego skorzystało łącznie ok. 0,5 mln pasażerów. 

fot. mat. prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_5411e - Profil
gość_5411e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie