Chińskie linie wycofują się z Meksyku

24 stycznia 2020 10:04
1 komentarz
Chińscy przewoźnicy China Southern Airlines i Hainan Airlines rezygnują z lotów do Meksyku. Obie linie kasują rejsy do stolicy tego kraju z Guangzhou i Pekinu.
Reklama
Linie China Southern Airlines uruchomiły połączenie między Guangzhou a Meksykiem w 2017 roku. Rejsy były najpierw realizowane trzy, a następnie dwa razy tygodniowo boeingiem 787-8 z międzylądowaniem w Vancouver. Przewoźnik nie sprzedaje osobno miejsc na odcinku z Kanady do Meksyku. Trasa ta pozostanie w ofercie chińskich linii jedynie do 27 marca br., natomiast kontynuowane będą codzienne loty między Guangzhou a Vancouver.


Z kolei trasa z Pekinu do Meksyku jest oferowana z postojem w leżącej na granicy ze Stanami Zjednoczonymi Tijuanie. Hainan Airlines zainaugurował to połączenie niespełna dwa lata temu i było realizowane trzy razy w tygodniu także boeingiem 787-8. W związku z narastającymi problemami finansowymi chińskiego przewoźnika pierwotnie ogłosił on tymczasowe zawieszenie tej trasy od końca stycznia br., z planem jej wznowienia w sezonie letnim. Ostatecznie jednak linia w ogóle rezygnuje z lotów do Meksyku.


Decyzje chińskim przewoźników stanowią wyłom z trwającej kilka ostatnich lat tendencji do wzrostu liczby połączeń między Azją a Meksykiem. Mimo że linie nie sprecyzowały przyczyn swoich decyzji nie ma wątpliwości, że trasy te są trudne pod kątem utrzymania ich rentowności i nie cieszą się wystarczającym zainteresowaniem pasażerów. Długie rotacje, a także konieczność międzylądowań wymuszonych znaczną odległością i położeniem lotniska w stolicy Meksyku na wysokości ponad 2200 m. n.p.m. pociągają za sobą wyższe koszty operacyjne. Z podobnych względów wycofał się z trasy do Szanghaju (realizowanej także przez Tijuanę) meksykański przewoźnik Aeromexico.

Aktualnie bezpośrednie loty z Meksyku do Azji wykonuje Aeromexico, latając do Seulu i Tokio-Narita oraz japońskie linie ANA oferując rejsy także z japońskiej stolicy.

fot. Hainan Airlines, Heathrow Airport

Ostatnie komentarze

marqoos_pl 2020-01-24 11:43   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Ja to mam wrazenie, ze chinskie linie (wiem, to jest dosyc spore uogolnienie) czasami otwieraja trasy 'na hurra' bez zadnych wiekszych analiz rynkowych. Juz kilka razy sie zdarzylo, ze jakies polaczenie zostalo niespodziewanie otworzone, a po kilku miesiacach okazalo sie, ze jednak 'nie dziala'. Na wlasnym podworku mam takie przyklady, gdzie Dublin-Szenzen zostal ogloszony przez Hainan Airlines, a nastepnie skasowany po kilku miesiacach. Dublin-(Edynburg)-Pekin chwile polatal, potem niby zostal skasowany, potem znowu mieli niby latac. Teraz sie pokazalo Juneyao Airlines z trasa Dublin-(Helsinki)-Szanghaj, ale to tez sie okaze, jak dlugo to polata...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy