Indyjski rząd zatwierdza sprzedaż Air India

16 grudnia 2019 09:30
Indyjski rząd zatwierdził sprzedaż 100 proc. udziałów w linii Air India. Jeśli przewoźnik nie zostanie sprywatyzowany, czeka go bankructwo.
Reklama
Indyjski minister lotnictwa cywilnego, Hardeep Singh Puri, w czwartek ogłosił, że organ Air India Specific Alternative Mechanism (AISAM) zatwierdził sprzedaż 100 proc. udziałów rządu w linii Air India w celu realizacji strategicznej dezinwestycji narodowego przewoźnika - donosi "Business Traveler".

AISAM został ustanowiony przez indyjskie ministerstwo lotnictwa w celu przyspieszenia procesu dezinwestycji Air India.

- Po utworzeniu nowego rządu odtworzono AISAM i zatwierdzono ponowne rozpoczęcie strategicznej dezinwestycji Air India. AISAM zatwierdził 100 proc. sprzedaż udziałów rządu Indii w Air India w celu ponownej próby prywatyzacji przewoźnika - powiedział Puri.


Linia Air India rozpoczęła działalność jako Tata Airlines w 1932 roku i później stała się własnością państwa. Przewoźnik nie osiągnął zysku od czasu fuzji w 2007 roku z państwowym operatorem krajowym Indian Airlines. Air India lata do 43 miast w 31 krajach na całym świecie oraz do 55 miast w Indiach. Linia jest zadłużona na ponad 11 mld dolarów, zaś rząd nie ukrywa, że jeśli nie znajdzie się chętny na zakup przewoźnika, to czeka go bankructwo.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy