×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Indyjski rząd zatwierdza sprzedaż Air India


Indyjski rząd zatwierdził sprzedaż 100 proc. udziałów w linii Air India. Jeśli przewoźnik nie zostanie sprywatyzowany, czeka go bankructwo.


Indyjski minister lotnictwa cywilnego, Hardeep Singh Puri, w czwartek ogłosił, że organ Air India Specific Alternative Mechanism (AISAM) zatwierdził sprzedaż 100 proc. udziałów rządu w linii Air India w celu realizacji strategicznej dezinwestycji narodowego przewoźnika - donosi "Business Traveler".  

AISAM został ustanowiony przez indyjskie ministerstwo lotnictwa w celu przyspieszenia procesu dezinwestycji Air India.

- Po utworzeniu nowego rządu odtworzono AISAM i zatwierdzono ponowne rozpoczęcie strategicznej dezinwestycji Air India. AISAM zatwierdził 100 proc. sprzedaż udziałów rządu Indii w Air India w celu ponownej próby prywatyzacji przewoźnika - powiedział Puri.  


Linia Air India rozpoczęła działalność jako Tata Airlines w 1932 roku i później stała się własnością państwa. Przewoźnik nie osiągnął zysku od czasu fuzji w 2007 roku z państwowym operatorem krajowym Indian Airlines. Air India lata do 43 miast w 31 krajach na całym świecie oraz do 55 miast w Indiach. Linia jest zadłużona na ponad 11 mld dolarów, zaś rząd nie ukrywa, że jeśli nie znajdzie się chętny na zakup przewoźnika, to czeka go bankructwo. 

fot. mat. prasowegość_9ec2a - Profil
gość_9ec2a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie