Finnair wprowadzi klasą ekonomiczną-premium na trasach do USA

6 grudnia 2019 08:30
1 komentarz
Finnair wprowadzi na rynek amerykański swoją nową kabinę klasy ekonomicznej-premium. Jako pierwszy otrzyma ją jeden z airbusów A330-300 w czwartym kwartale 2020 r. Wszystkie samoloty latające do Stanów będą w nią wyposażone do 2022 r.
Reklama
Obecnie Finnair oferuje połączenia na sześciu trasach do USA - do Nowego Jorku-JFK, Chicago, Miami, Los Angeles, San Francisco i Las Vegas. Pracownicy przewoźnika badają optymalną konfigurację samolotu, który ma zostać przebudowany. Linia posiada dwa typy konfiguracji kabinowej dla swojej floty airbusów A330-300. Jeden z nich wyposażony w więcej miejsc klasy ekonomicznej jest dedykowany dla tras do miejscowości turystycznych m.in. do Bangkoku.

Szczegóły dotyczące nowej kabiny klasy ekonomicznej-premium są nadal nieznane, chociaż zapewne będzie mieć ona inną konfigurację niż klasa ekonomiczna, w której fotele ustawione są w układzie 2-4-2. W przypadku klasy premium można się spodziewać raczej układu 2-3-2.

Aktualnie Finnair posiada w swojej głównej kabinie sekcję "economy comfort" ze zwiększoną przestrzenią na nogi i dodatkami, takimi jak kosmetyczki, słuchawki z funkcją redukcji szumów i godzinny bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. Nowa klasa ekonomiczna premium będzie według zapowiedzi "podobna, ale lepsza niż" konkurencyjne produkty od innych przewoźników.

Nowe miejsca będą początkowo oferowane jako dodatek do klasy ekonomicznej, ponieważ Finnair nie będzie sprzedawać ich jako oddzielnej kabiny, dopóki minimalna liczba samolotów, prawdopodobnie trzech, nie zostanie przebudowana. Następnie klasa ekonomiczna-premium pojawi się jako oddzielny produkt w globalnych systemach dystrybucji.


Nowy produkt będzie skierowany do pasażerów podróżujących w celach rekreacyjnych, a także przedsiębiorców i klientów biznesowych, których zasady podróżowania nie pozwalają na wydatki w klasie biznesowej.

Od 15 grudnia br. fińska linia uruchomi także nowe połączenie z Helsinek do Sapporo. Loty będą wykonywane dwa razy w tygodniu. Początkowo planowano, że trasa będzie obsługiwana tylko w sezonie zimowym, ale dzięki współpracy z lokalną organizacją turystyczną loty będą wykonywane przez cały rok, aby turyści mogli wykorzystać gorące źródła i szlaki turystyczne Hokkaido.

Finnair uważa, że 60 proc. popytu na loty do Sapporo będzie pochodzić z Wielkiej Brytanii. Finnair łączy Londyn Heathrow i Manchester z Helsinkami, obsługując dziennie do dziewięciu lotów. Nowa bezpośrednia trasa do Sapporo wyeliminuje konieczność zmiany terminali w Tokio podczas przesiadek. Dodatkowo mieszkańcy tego japońskiego miasta będą w stanie dolecieć do Europy bez konieczności przesiadek w stolicy.

Sapporo będzie piątym japońskim kierunkiem w siatce Finnaira. Trasa będzie obsługiwana przy użyciu airbusa A330-300 w konfiguracji trzyklasowe, z 32-45 miejscami w klasie biznes, 40 w "economy comfort" i 178-217 w ekonomicznej, w zależności od używanej wersji A330-300.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

gość_37861 2019-12-06 14:18   
gość_37861 - Profil gość_37861
Przecież wszystkie samoloty Finnaira mają klasę komfort, całe 8 sztuk
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy