USA: Burze śnieżne dają się we znaki przed nadchodzącym świętem dziękczynienia

27 listopada 2019 14:59
Podczas trwających w USA burz i zamieci śnieżnych od wtorkowego popołudnia do wieczora (26.11) odwołano ponad 550 lotów krajowych i zagranicznych (w tym przylotów). Większość z anulowanych operacji miała odbyć się na lotnisku Denver w Kolorado.
Reklama
Lotnisko Denver, duży węzeł komunikacyjny na zachodzie Stanów Zjednoczonych, odwołało 257 odlotów i 220 przylotów od godziny 12:30 czasu wschodnioamerykańskiego, podała agencja Associated Press. W obu przypadkach jest to około jednej czwartej operacji każdego typu zaplanowanych na tym lotnisku. Poza odwołaniami opóźniono 793 loty krajowe i międzynarodowe w całym kraju. Tylko w Denver opóźnieniu uległo ponad 50 odlotów i 70 przylotów. Największe utrudnienia dotknęły linie Southwest, które odwołały 207 połączeń, a opóźniły 87.

Główne linie lotnicze zdecydowały się na zniesienie opłaty za zmianę zaplanowanego terminu lotu przed spodziewaną poważną burzą śnieżną, która we wtorek wieczorem miała spowodować w Kolorado opady śniegu, które stworzą warstwę grubości nawet 30 cm. Oznacza to, że podróżni, którzy wykupili bilety na wtorkowe loty przez międzynarodowe lotnisko w Denver mogli próbować dotrzeć do celu swoich podróży wcześniej lub zdecydować się na wylot w późniejszym terminie bez dodatkowych opłat. Dodatkowo American Airlines, Delta Air Lines i Southwest Airlines oferują zwolnienia z podróży również dla osób podróżujących przez Minneapolis.


Przewoźnicy i służby meteorologiczne przewidują wystąpienie poważnych trudności związanych z podróżami w nadchodzącym okresie Święta Dziękczynienia. Spowodowane będą one dwiema dużymi burzami, które będą gnały śnieg, deszcz i porywisty wiatr z jednego krańca USA na drugi. Weather Channel podaje, że na obszarze metropolii Denver zalega już do 18 do 30 cm śniegu. W zachodnich rejonach obszaru metropolitalnego Boulder spadło już około pół metra białego puchu. Jak podaje amerykańska służba meteorologiczna, National Weather Service, największe opady dochodzące do 80cm odnotowano około 18 km na południowy wschód od Estes Park w Kolorado.

fot. mat. prasowe
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy