×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Avianca Brasil opuszcza Star Alliance


Brazylijskie linie lotnicze Ocean Air Linhas Aéreas S/A z siedzibą w São Paulo (operujące wcześniej jako Avianca Brasil) opuszczą z początkiem września br. sojusz Star Alliance.


Odejście Ocean Air jest następstwem kilkumiesięcznego okresu ochrony przed upadłością oraz wycofania certyfikatu przewoźnika lotniczego przez brazylijskiego regulatora ANAC.

Sieć Star Alliance zajmuje istotną pozycję na brazylijskim rynku od momentu jej utworzenia w 1997 r. Od 1 września 2019 r. sojusz będzie liczył 27 członkowskich linii lotniczych.

Po dołączeniu do sieci Star Alliance w 2015 r. Avianca Brasil wniosła ważny wkład w naszą ofertę dla klientów na brazylijskim rynku, dlatego też żałujemy, że sprawy potoczyły się tym torem. Chciałbym jednak podkreślić, że odejście Avianca Brasil w żaden sposób nie wpływa na członkostwo Avianca S.A., cenionego przez nas przewoźnika z siedzibą w Bogocie w Kolumbii, który w znacznym stopniu przyczynia się do rozwoju sojuszu na terenie Ameryki Południowej - powiedział Jeffrey Goh, prezes Star Alliance. 

Spośród linii należących do sojuszu Star Alliance, jedenaście oferuje bezpośrednie loty z i do Brazylii: Air Canada, Avianca, Air China, Copa Airlines, Ethiopian Airlines, Lufthansa, SWISS, South African Airways, TAP Air Portugal, Turkish Airlines oraz United.

Członkowskie linie lotnicze sojuszu Star Alliance obsługują łącznie 588 połączeń tygodniowo z 11 lotnisk w Brazylii do 17 węzłów lotniczych sieci Star Alliance, oferując jednocześnie loty do kolejnych 738 międzynarodowych lotnisk – więcej niż jakikolwiek inny sojusz linii lotniczych.gość_24b36 - Profil
gość_24b36
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie