Lokalne władze wesprą Ryanaira w Mostarze

21 sierpnia 2019 08:31
Władze kantonu Neretwa w Bośni i Hercegowinie wyraziły gotowość udzielenia pomocy finansowej do uruchomienie lotów Ryanaira z Mostaru.
Reklama
Największy przewoźnik w Europie ma wkrótce podpisać umowę z portem lotniczym w Mostarze i uruchomić pierwsze loty w sezonie letnim 2020 - donosi "Ex Yu Aviation". W 2018 r. kanton Neretwa zatwierdził pięcioletnią umowę o dotację dla linii Eurowings. Przewoźnik otrzymuje nieco ponad ćwierć mln euro rocznie do 2023 r. (włącznie) za swoje sezonowe połączenia z Dusseldorfu i Stuttgartu. Kanton zapewnia również pomoc finansową dla całorocznego połączenia Croatia Airlines między Zagrzebiem a Mostarem. Wartość umowy wynosi 0,5 mln euro rocznie.

Od 2012 r. Ryanair i Mostar Airport kilkakrotnie rozmawiali o rozpoczęciu potencjalnych lotów. Wcześniej proponowano, aby irlandzkie linie uruchomiły połączenia z Charleroi, Frankfurtu i Oslo. Istnieje także również duży potencjał, aby przewoźnik mógł obsługiwać turystyczny ruch religijny z Polski i Włoch. W przyszłym roku Mostar ma stać się drugim celem podróży Ryanair w kraju po Banja Luce.


Obecnie trwają prace nad rozbudową terminala, która rozpoczęła się w kwietniu br. Połączenie nowej konstrukcji z obecnym budynkiem ma nastąpić w najbliższych tygodniach. Projekt, o wartości prawie 0,5 mln euro, został sfinansowany przez rząd federalny.

W pierwszej połowie roku port lotniczy w Mostarze obsłużył 8,5 tys. pasażerów, co oznacza spadek o 6,4 proc. w porównaniu z rokiem 2018.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy