Jazeera Airways poleci z Kuwejtu do Londynu-Gatwick

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
08 sierpnia 2019 08:10
Od 27 października br. Jazeera Airways połączy Kuwejt z Londynem. Loty będą wykonywane codziennie samolotami typu Airbus A320neo.
Reklama

Będzie to pierwsze od 55 lat nowe połączenie między Wielką Brytanią a tym bliskowschodnim krajem. Pasażerowie będą mieli możliwość przesiadek na loty do Dubaju, Bahrajnu, Dohy oraz Delhi. Airbusy niskokosztowego przewoźnika będą oferować klasę biznes, ekonomiczną premium oraz ekonomiczną.

- Jazeera Airways ma świetną reputację na Bliskim Wschodzie w sektorze tanich linii lotniczych, oferując dobrą alternatywę dla tradycyjnych linii lotniczych. Z niecierpliwością czekamy na obsługę rynku brytyjskiego i rozszerzenie oferty dla konsumentów na Kuwejt i Zatokę Perską. Będzie to pierwsza długodystansowa trasa budżetowa z Bliskiego Wschodu na której wykorzystane będą A320neo - powiedział Marwan Boodai, prezes przewoźnika.


- Cieszę się, że Jazeera Airways uruchamia tę nową trasę między Kuwejtem a lotniskiem Gatwick, co jest możliwe dzięki nowej umowie o ruchu lotniczym podpisanej w zeszłym roku. Liczymy, że więcej Kuwejtczyków odwiedzi Wielką Brytanię - mówi Michael Davenport, brytyjski ambasador Kuwejtu.

Trasa licząca prawie 4,7 tys. km będzie jednym z najdłuższych połączeń realizowanych przez A320neo, choć do rekordowego połączenia z Moskwy na Teneryfę o długości 5,3 tys. km trochę jej brakuje.

Flota Jazeera Airways składa się wyłącznie z 10 airbusów A320ceo i neo. Przewoźnik oczekuje na dostawę czterech kolejnych airbusów.

fot. mat. prasowe
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama