Najnowszy dreamliner EgyptAir poleciał na biopaliwie

25 lipca 2019 11:30
2 komentarze
W ramach leasingu od AerCap do EgyptAir, Boeing dostarczył egipskiemu przewoźnikowi piąty egzemplarz 787 dreamliner. Linia zdecydowała się na inauguracyjny lot do domowej bazy z wykorzystaniem biopaliwa, co podkreśla jej zaangażowanie w poprawę wydajności operacji i dbałość o środowisko.
Reklama
- Mocno angażujemy się w zrównoważony rozwój naszych linii lotniczych i wspieranie wysiłków lotnictwa komercyjnego w celu ochrony środowiska - powiedział Ahmed Adel, prezes i dyrektor generalny EgyptAir Holding Company. - Boeing 787-9 dreamliner doskonale pasuje do naszej sieci i zapewnia naszym klientom odpowiedzialny wybór podróży lotniczych.

Boeing 787 dreamliner został zaprojektowany z myślą o ekonomicznym użytkowaniu i z naciskiem na ochronę środowiska naturalnego. Lekkie materiały kompozytowe, z których jest zbudowany, wydajne silniki i najnowocześniejsze rozwiązania aerodynamiczne zmniejszają zużycie paliwa i emisję szkodliwych substancji o 20 do 25 proc. w porównaniu do samolotów starszych generacji, które zastępuje. Od debiutu na rynku w 2011 roku rodzina dreamlinerów zaoszczędziła 16,8 miliardów kilogramów paliwa. Jest to równoznaczne ze ilością paliwa, którą średnio rocznie zużywa na świecie 10 mln. samochodów. EgyptAir zamówił 6 egzemplarzy boeingów 787-9 w 2017 roku. Wszystkie maszyny trafią do przewoźnika w ramach długoterminowego leasingu od firmy AerCap z Dublina, światowego lidera w leasingu samolotów.

- Cieszymy się, że możemy wspierać strategię odnawiania floty EgyptAir i być współodpowiedzialnymi za ten kamień milowy w branży - powiedział Aengus Kelly, dyrektor generalny AerCap. - 787 dreamliner to doskonały wybór dla EgyptAir, pozwalający liniom lotniczym zmniejszyć zużycie paliwa i emisje nawet o 25 procent, a jednocześnie spełniający ambicje dotyczące zrównoważonego rozwoju. Samolot ten wspiera także cel AerCap, jakim jest doprowadzenie do stanu, w którym ponad dwie trzecie samolotów w naszej flocie będzie do 2021 roku maszynami nowej generacji.


Przy okazji lotu najnowszego dreamlinera do macierzystej bazy w Kairze, EgyptAir stał się pierwszym operatorem, który skorzystał z nowego programu Boeinga, który oferuje operatorom możliwość stosowania biopaliwa podczas lotów dostawczych. Wykazano, że zrównoważone paliwa lotnicze zmniejszają emisję dwutlenku węgla nawet o 80 proc. w całym cyklu życia poszczególnych maszyn. Lot rejsowy o długości 5.925 mil morskich (10.973 km) z Seattle do Kairu to najdłuższy lot dostawczy 787 z wykorzystaniem ekologicznego paliwa.

- Zarówno Boeing jak i cała branża wierzą, że zrównoważone paliwo ma znaczący długoterminowy potencjał, który pomoże komercyjnemu lotnictwu zdobyć szansę na dalszy wzrost i wpłynie pozytywnie na realizację naszych celów klimatycznych - powiedziała Sheila Remes, wiceprezes ds. Strategii w Boeing Commercial Airplanes.

fot. Boeing
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_2dbaf 2019-07-25 23:40   
gość_2dbaf - Profil gość_2dbaf
Nie byłoby źadnych emisji szkodliwych spalin gdyby nie uźywali samolotu tego czy innego...to samo z samochodami , statkami...itp...itd..
gość_18306 2019-07-25 16:49   
gość_18306 - Profil gość_18306
Czy ktoś mnie może poinformować w jaki sposób otrzymuje się lotnicze biopaliwo. Czy ono jest może z gazu śmietniskowego?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy