LOT przejmuje połączenia linii Nordica z Tallinna

1 lipca 2019 13:33
3 komentarze
LOT i Nordica przedłużyły porozumienie o współpracy. Teraz polski przewoźnik narodowy będzie obsługiwał rejsy z i do Tallinna.
Reklama
Dziś (1.07) LOT i Nordica podpisały porozumienie o kontynuacji współpracy w zakresie oferowania bezpośrednich połączeń lotniczych z Tallinna. Zgodnie z nową formułą współpracy część połączeń dotychczas realizowanych przez Nordikę będzie oferowanych bezpośrednio przez LOT. Dotyczy to m.in. rejsów z Tallinna do Sztokholmu, Brukseli i – tak jak do tej pory – do Warszawy. Wszystkie rejsy realizowane będą nadal samolotami Bombardier CRJ900 wynajmowanymi wraz z załogami od firmy Regional Jet, będącej wspólną własnością LOTu i Nordiki.

- Na mocy porozumienia z Nordiką od 1 sierpnia 2019 r. LOT przejmie odpowiedzialność handlową za część bezpośrednich połączeń z Tallinna. Widzimy w nich interesujący potencjał biznesowy, ale jednocześnie dostrzegamy potrzebę ich handlowego wzmocnienia. Z tego względu wspólnie z naszymi estońskimi partnerami uznaliśmy, że to właśnie LOT długoterminowo będzie w stanie prowadzić skuteczniejszą konkurencję i zapewniać dogodne biznesowe połączenia Tallinna z kluczowymi ośrodkami w Europie – zarówno w postaci bezpośrednich rejsów, jak i oferty warszawskiego hubu – mówi Maciej Wilk, członek zarządu ds. Operacyjnych LOT. – W ten sposób wzmacniamy strategię rozwoju LOT jako czołowego przewoźnika sieciowego w całej Europie Środkowo-Wschodniej. - dodał Wilk.


Pozostałe połączenia Nordiki do Kijowa, Wilna, Kopenhagi, Wiednia i Trondheim zostaną zawieszone wraz z końcem lotniczego sezonu letniego, tj. od 27 października 2019 r. Od 2016 roku LOT stale i dynamicznie rozwija swoją ofertę połączeń z Tallinna. Oprócz objęcia swoimi numerami rejsów połączeń Nordiki, polski przewoźnik blisko trzykrotnie zwiększył liczbę rejsów ze stolicy Estonii do Warszawy (z 10 do 28 razy tygodniowo), zapewniając dogodne połączenia transferowe przez swój warszawski hub do ponad 100 destynacji w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Liczba pasażerów z i do Estonii na rejsach bezpośrednich z Warszawy wzrosła w tym czasie z około 30 tys. pasażerów w 2015 r. do blisko 120 tys. przewidywanych w 2019 r.

Oprócz handlowej współpracy z linią Nordica LOT nieprzerwanie od 2016 r. pozostaje udziałowcem estońskiej spółki Regional Jet, która dysponuje flotą nowoczesnych samolotów z serii Bombardier CRJ. Samoloty te wykonują połączenia zarówno w ramach siatki Nordiki jak i LOT-u. Obecnie do obsługi swojej siatki połączeń LOT wykorzystuje 4 Bombardiery CRJ.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_486d0 2019-07-02 21:42   
gość_486d0 - Profil gość_486d0
Ojtamojtam kasa się nie zgadza, więc trzeba wziąć stery, skoro ktoś inny sobie nie radzi. Tniemy, zmieniamy, czekamy. I być może się stamtąd zwijamy.
gość_ffeee 2019-07-02 15:41   
gość_ffeee - Profil gość_ffeee
1. jaki jest związek "narodowej, historycznej oraz kulturowej specyfiki regionu" z lataniem samolotem?

2. LOT jest narodową marką dla polaka, ale dla takiego estończyka jest tak samo obcy jak Lufthansa. Taki estończyk prędzej będzie utożsamiał się z Air Baltic niż z LOTem.

3. wiekszość państw Europy środkowej posiada swoich narodowych przewoźników.

4. Na czym dokładnie polega "innowacyjny modelu współpracy oferujący synergię i wspólny rozwój, bez konieczności utraty narodowej tożsamości"?
arahja 2019-07-02 15:24   
arahja - Profil arahja
Kto to powiedział - "W przeciwieństwie do zachodniej konkurencji rozumiemy narodową, historyczną oraz kulturową specyfikę regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy przekonani, że żaden z dumnych narodów żyjących pomiędzy Bałtykiem, a Adriatykiem nie pozwoli sobie na utratę bezpośrednich połączeń lotniczych do głównych ośrodków w Europie, wykonywanych pod marką narodowej linii lotniczej. LOT w innowacyjnym modelu współpracy oferuje synergię i wspólny rozwój, bez konieczności utraty narodowej tożsamości"
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy