Wizz Air: Szósty samolot w Wiedniu i kolejne nowe połączenia

5 czerwca 2019 15:15
5 komentarzy
Wizz Air dołoży w grudniu br. do swojej bazy w Wiedniu kolejny, szósty już samolot. Przewoźnik uruchomi też sześć nowych tras.
Reklama
Zbazowany w wiedeńskim porcie airbus A321 pozwoli na uruchomienie następujących tras:
  • Wiedeń - Alicante (od 17 grudnia br., trzy razy w tygodniu)
  • Wiedeń - Brema (od 17 grudnia br., pięć razy w tygodniu)
  • Wiedeń - Kiszyniów (od 28 października br., dwa razy w tygodniu)
  • Wiedeń - Neapol (od 17 grudnia br., trzy razy w tygodniu)
  • Wiedeń - Oslo-Gardermoen (od 16 grudnia br., cztery razy w tygodniu)
  • Wiedeń - Porto (od 17 grudnia br., dwa razy w tygodniu)
Ponadto, linia zwiększy częstotliwość na trasie do Eindhoven (z dwóch do czterech tygodniowo) i Tel Awiwu (z siedmiu do dziewięciu tygodniowo).


- Dzisiejsze wiadomości to dowód naszego zaangażowania w rozwój oferty portu w Wiedniu oraz chęci oferowania nowych możliwości podróżowania w niskich cenach naszym wspaniałym austriackim klientom. Ciągły rozwój WIZZ w Wiedniu stymuluje sektor turystyczny i hotelarski w Austrii i tworzy więcej lokalnych miejsc pracy. We wciąż rozwijanej siatce połączeń z Wiednia znajdzie się łącznie 38 tras do 23 krajów, co przełoży się w 2020 roku na prawie trzy miliony dostępnych miejsc. Zapraszamy do korzystania z niskich cen biletów Wizz Air i odkrywania tych wszystkich wspaniałych miejsc, do których dotrą Państwo na pokładzie naszych samolotów - powiedział na wczorajszej konferencji prasowej Jozsef Varadi, dyrektor generalny Wizz Aira.

Przypomnijmy, że przewoźnik ogłosił swoje wejście na lotnisko w Schwechat w styczniu ub. roku. Baza została uroczyście otwarta 14 czerwca, a na początkową ofertę składały się 22 trasy, na których przewieziono do końca roku 0,5 mln pasażerów.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_3d02d 2019-06-07 14:37   
gość_3d02d - Profil gość_3d02d
Nowa trasa Wiedeń Kiszyniów. U nas na trasie Warszawa Kiszyniów w atrakcyjnych terminach bilety PLL LOT bardzo drogie znacząco ograniczające liczbę potencjalnych pasażerów.
gość_6ddad 2019-06-06 11:18   
gość_6ddad - Profil gość_6ddad
Szkoda ze zlikwidowali bazę w Poznaniu. Myślę, ze i za niedługo zlikwidują i we Wrocławiu A co z Gdańskiem
piorun 2019-06-05 23:09   
piorun - Profil piorun
No cóż dla niektórych lotnisko w KRK jest jak wrzód na tyłku i każda info na cokolwiek, od razu sprowadzają na obelżywie wypociny na krakowskie lotnisko. Temat przecież dotyczy Wizza i lotniska w Wiedniu. Żal zapewne tym' górnikom' ze ta od kilkunastu lat katowicka linia zaczyna rozwijać się w KRK. Kurnikiem to KRK był kilkanaście lat temu, zresztą podobnie jak Pyrzowice, z których kilkakrotnie w przeszłości i teraźniejszości korzystałem. I pamiętam infrastrukturę obu lotnisk a zwłaszcza ich małych terminali. Ostatnie zdanie tylko do poprzedników - mnie też się nie podoba, że mieszkając kilka kilometrów od Balic, co roku muszę korzystać z dużej oferty lotów czarterowych z Pyrzowic, bo takowych brak z KRK. I jak ogłaszają czterdzieste czy pięćdziesiąte czarterowe połączenie z KTW, przy kilku z KRK nie wylewam pomyj na to lotnisko choć taka sytuacja osobiście mnie wkurza i jest za bardzo dla mnie nie zrozumiałe. Chyba nawet Rzeszów ma więcej w tym roku czarterów.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy