Code-share Finnaira i Juneyao Air

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
21 maja 2019 10:14
Fińskie linie lotnicze Finnair podpisały z Juneyao Air z Szanghaju umowę code-share. Porozumienie wejdzie w życie od 28 czerwca br. Dzięki niemu Finnair zwiększy swoją ofertę połączeń z Helsinek m.in. do szanghajskiego Pudong.
Reklama

Poprzez realizację zapisów umowy code-share Finnair będzie mógł zaoferować swoim klientom loty z Szanghaju do Harbin, Shenyang, Dalian, Qingdao, Xi’an, Chongqing, Kunming, Xiamen i Fuzhou. Dodatkowo kod AY fińskiego przewoźnika trafi na loty krajowe obsługiwane przez Juneyao Air z Nanjing do Xi’an i z Chongqing do Zhangjiajie.

Z kolei kod HO należący do Juneyao trafi na realizowane codziennie połączenie Finnaira z Szanghaju do Helsinek, a także na krajowe połączenia w Finlandii, pomiędzy stolicą, a Ivalo, Rovaniemi, Kemi, Kuopio i Oulu. W tegorocznym sezonie letnim Finnair planuje także obsługiwanie do 42 połączeń z różnych chińskich lotnisk do Helsinek tygodniowo.

Zawarta przez Finnaira i Juneyao umowa to również mariaż dwóch wielkich aliansów lotniczych, bowiem pierwszy przewoźnik reprezentuje sieć Oneworld, a drugi Star Alliance.

fot. mat. prasowe


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama