×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Eurowings otworzy bazę w Prisztinie


Niskokosztowe linie lotnicze Eurowings działające pod egidą Lufthansy otworzą od 19 czerwca tego roku pierwszą bazę w Europie Wschodniej. Wybór lokalizacji padł na stolicę, częściowo uznawanej w Europie za autonomię, Republiki Kosowa, Prisztinę.


W nowej bazie w Prisztinie Eurowings umieści jednego airbusa A319, który zgodnie z planami ma wykonywać tygodniowo do 60 rotacji do Szwajcarii, a także Dusseldorfu, Monachium i Stuttgartu. Baza w Kosowie będzie już 13 lokalizacją, w której zbazuje swoje samoloty Eurowings.

- Poprzez otwarcie bazy w Europie Wschodniej i rozwój siatki połączeń w tym kierunku wzmacniamy naszą pozycję na rynku. Prisztina odegra w naszej strategii kluczową rolę - powiedział Thorsten Dirks, dyrektor generalny Eurowings, który wspomniał też, że jego linia już teraz może poszczycić się statusem trzeciego największego przewoźnika w Europie oferującego połączenia na prostych trasach typu point-to-point.


Aktualnie Eurowings oferuje loty do 210 lokalizacji w ponad 50 krajach. Operacje linii realizowane są przy wykorzystaniu floty 205 samolotów.

fot. mat. prasowegość_780ed - Profil
gość_780ed
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie