×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Loganair przejmie pięć tras po BMI Regional


Szkockie linie lotnicze Loganair ogłosiły, że rozpoczną loty na pięciu trasach uprzednio obsługiwanych przez BMI Regional pod marką Flybmi. W minioną sobotę (16.02) linie lotnicze BMI Regional zakończyły działalność i złożyły wniosek o upadłość.


Linie Loganair przejmą pięć tras, trzy z Aberdeen i dwie z Newcastle. Loty z Aberdeen - do Bristolu, Oslo i duńskiego Esbjerg - rozpoczną się 4 marca, natomiast pierwsze loty na trasach z Newcastle do Stavanger i Brukseli, szkocki przewoźnik wykona 25 marca. Bilety na obsługiwane uprzednio pod marką Flybmi trasy, są już dostępne w systemie rezerwacyjnym linii Loganair.

Nie wykluczone, że szkockie linie rozpoczną działalność na kolejnych zamkniętych po bankructwie BMI Regional trasach.

- Analizujemy sieć połączeń Flybmi i badamy trasy, które są zgodne z obszarem geograficznym w którym działamy oraz z ogólnymi planami strategicznymi naszej linii. Pracujemy również nad możliwościami zatrudnienia dla pilotów, personelu pokładowego i personelu technicznego linii Flybmi, aby wzmocnić zespół linii Loganair - powiedział Jonathan Hinkles, dyrektor zarządzajacy Loganair.


Flota linii Loganair składa się m.in. z samolotów Saab 340, Saab 2000 czy samolotów Britten-Norman BN-2 Islander. Główną bazą linii jest port lotniczy w Glasgow. Linia obsługuje m.in. najkrótsze rozkładowe połączenie pasażerskie na świecie. Lot między dwoma wyspami na szkockich Orkadach - Westray i Papa Westray, trwa średnio raptem 53 sekundy.

Fot. Alan Wilson (Flickr, CC)

gość_a9027 - Profil
gość_a9027
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie