Hainan Airlines poleci z Shenzhen do Irlandii

28 stycznia 2019 08:54
Chiński przewoźnik uruchomi połączenie pomiędzy Shenzhen w prowincji Guangdong a Dublinem.
Reklama
Hainan Airlines już 25 lutego br. połączy irlandzką stolicę z Shenzhen, drugim po Pekinie chińskim miastem, gdzie przewoźnik stale rozbudowuje swoją bazę przesiadkową. Bezpośrednie połączenie obsługiwane będzie dwa razy w tygodniu. Bilety są już dostępne w sprzedaży.
Loty będą startować z Shenzhen w poniedziałki i piątki o godz. 01:30 i przybywać do Dublina o 7:00 tego samego dnia, natomiast lot powrotny ma startować z Irlandii o 9:00, by przybyć do Shenzhen o 5:30 rano następnego dnia. Połączenia obsługiwane będą boeingiem 787-9, który, w zależności od wersji, może zabrać na pokład 289 lub 292 pasażerów, jednak w obu przypadkach w samolocie będzie znajdować się 30 komfortowych, składających się do pozycji płaskiej foteli dedykowanych dla klasy biznes.


- Wymiana handlowa pomiędzy Irlandią a Chinami jest obecnie szacowana na ponad 14,9 mld euro rocznie. Nowe bezpośrednie połączenia pomiędzy tymi dwoma krajami znacznie ułatwią irlandzkim firmom operacje z klientami w Chinach, a także chińskimi firmami finansowymi i technologicznymi inwestującymi w Irlandii. Irlandia jest także obecnym domem dla ponad 5 tys. chińskich studentów uczęszczających do irlandzkich szkół - powiedział Vincent Harrison, dyrektor zarządzający lotniska w Dublinie.

12 czerwca 2018 r. przewoźnik otworzył połączenie z Pekinu-Capital do Dublina. Loty początkowo odbywały się cztery razy tygodniowo, jednak dwa razy wciągu tygodnia loty do Irlandii odbywały się z międzylądowaniem w Edynburgu. Niedługo po inauguracji, z powodu niewystarczającego popytu, ilość lotów została zredukowana do dwóch tygodniowo - w tym jedno połączenia obsługiwane jest przez Szkocję.


Hainan Airlines powstały w 1993 r. w prowincji Hainan, która jest największą chińską specjalną strefą ekonomiczną. Od tego czasu przewoźnik zbudował bazy w 12 chińskich miastach, w tym w Pekinie, Xi'an, Kantonie, Dalian, Shenzhen i Chongqing. Siatka połączeń Hainan obejmuje głównie miasta w Chinach i innych częściach Azji, a także rozciąga się na Europę, Amerykę Północną i Południowy Pacyfik.

Obecnie Hainan obsługuje z Shenzhen ponad 10 tras międzynarodowych, skąd lata między innymi do Brisbane, Brukseli, Madrytu, Oakland, Osaki, Tel Avivu, Vancouver i Zurychu.

Fot.: materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy