×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


British Airways pomaluje 747-400 w barwy retro z lat 60.


British Airways pomalują jednego ze swoich boeingów 747-400 w okolicznościowe malowanie nawiązujące do British Overseas Airways Corporation (BOAC), poprzednika linii z lat sześćdziesiątych.


Brytyjski przewoźnik chce w ten sposób uczcić swoją blisko stuletnią historię. Początki British Airways sięgają 1924 roku, kiedy to cztery pionierskie linie lotnicze w Wlk. Brytanii połączyły się w jedną spółkę - Imperial Airways Limited. Po wojnie przedsiębiorstwo zmieniło nazwę na British Overseas Airways Corporation (BOAC). W roku 1974 połączyło się wraz z British European Airways (BEA), aby działać wspólnie pod szyldem British Airways.

Malowanie jumbo-jeta imituje wygląd samolotów latających dla BOAC w latach 1964 – 1974. Maszyny w tych czasach charakteryzował biało-granatowy kadłub wraz z granatowym statecznikiem pionowym, na którym znajdowało się logo przewoźnika. Modelem, który będzie nosił malowanie został dwudziestoletni boeing 747-400 o rejestracji G-BYGC. Przemalowany samolot przyleci 18 lutego br. na lotnisko Heathrow i, w takim malowaniu, będzie wozić pasażerów do 2023 roku.- Nasza stuletnia rocznica jest doskonałą okazją, aby powrócić do korzeni w naszym malowaniu i pokazać kultowy krajobraz brytyjskiego lotnictwa – powiedział Alex Cruz, dyrektor generalny British Airways.

Linia zapowiada kolejne malowania retro w najbliższym czasie, jednak na razie nie zdradza żadnych szczegółów.

fot. British Airways
gość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie