British Airways pomaluje 747-400 w barwy retro z lat 60.

23 stycznia 2019 10:15
British Airways pomalują jednego ze swoich boeingów 747-400 w okolicznościowe malowanie nawiązujące do British Overseas Airways Corporation (BOAC), poprzednika linii z lat sześćdziesiątych.
Reklama

Brytyjski przewoźnik chce w ten sposób uczcić swoją blisko stuletnią historię. Początki British Airways sięgają 1924 roku, kiedy to cztery pionierskie linie lotnicze w Wlk. Brytanii połączyły się w jedną spółkę - Imperial Airways Limited. Po wojnie przedsiębiorstwo zmieniło nazwę na British Overseas Airways Corporation (BOAC). W roku 1974 połączyło się wraz z British European Airways (BEA), aby działać wspólnie pod szyldem British Airways.

Malowanie jumbo-jeta imituje wygląd samolotów latających dla BOAC w latach 1964 – 1974. Maszyny w tych czasach charakteryzował biało-granatowy kadłub wraz z granatowym statecznikiem pionowym, na którym znajdowało się logo przewoźnika. Modelem, który będzie nosił malowanie został dwudziestoletni boeing 747-400 o rejestracji G-BYGC. Przemalowany samolot przyleci 18 lutego br. na lotnisko Heathrow i, w takim malowaniu, będzie wozić pasażerów do 2023 roku.- Nasza stuletnia rocznica jest doskonałą okazją, aby powrócić do korzeni w naszym malowaniu i pokazać kultowy krajobraz brytyjskiego lotnictwa – powiedział Alex Cruz, dyrektor generalny British Airways.

Linia zapowiada kolejne malowania retro w najbliższym czasie, jednak na razie nie zdradza żadnych szczegółów.

fot. British Airways

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy