×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Polak wjechał autem na płytę lotniska w Hanowerze


W sobotę (29.12) po południu na lotnisku w Hanowerze doszło do incydentu, który wstrzymał ruch lotniczy na ponad cztery godziny. W pewnym momencie na płytę portu lotniczego wjechał nieuprawniony pojazd.Jak donoszą media, lotnisko w Hanowerze zostało zamknięte po incydencie, do którego doszło w sobotę ok. godz. 15. Kierowca, autem z polskimi tablicami rejestracyjnymi, staranował bramę wjazdu i szlaban. Pojazd przez kilkaset metrów jeździł po płycie lotniska. Zbliżył się niebezpiecznie do pasa startowego, na którym akurat lądował samolot linii Aegan. Auto zostało szybko zatrzymane przez policję, a jego kierowca aresztowany. Nikomu nic się nie stało.

Niemieccy śledczy poinformowali, że sprawcą był 21-letni Polak bez zameldowania w Niemczech. Wstępnie motyw terrorystyczny został wykluczony. Policja powiadomił, że sprawca był w momencie zdarzenia pod wpływem narkotyków.W wyniku tego incydentu ruch na lotnisku w Hanowerze został wstrzymany na ponad cztery godziny. Śledczy będą wyjaśniać jak mężczyzna dostał się na płytę portu lotniczego, czym spowodował odwołanie lub opóźnienie ponad 30 lotów.

Lotnisko w Hanowerze jest dziewiątym największym portem lotniczym w Niemczech. W ubiegłym roku obsłużyło 5,85 mln pasażerów.  

Fot. Albion CC BY-SA 3.0, Hannover Airport
gość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie