×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy A321neo w British Airways. Pożegnanie B767


W piątek (23.11) pierwszy airbus A321neo w barwach British Airways oznaczony numerem rejestracyjnym G-NEOR wylądował na lotnisku Heathrow po przylocie z fabryki producenta w Hamburgu.Brytyjski przewoźnik w 2010 roku dokonał zamówienia na 25 sztuk modelu A320neo oraz 10 większych maszyn A321neo, z których jeszcze 3 mają zostać dostarczone do końca tego roku. Pozostałe 6 maszyn ma pojawić się w Londynie przed końcem przyszłego roku. Airbusy mają być zasilane silnikami LEAP-1A produkcji CMF International.


Na pokładzie A321neo znajduje się 235 miejsc dla pasażerów - wszystkie w klasie ekonomicznej. British Airways krytykowany jest z tego powodu za zbyt ciasne rozmieszczenie rzędów foteli i przez to bardzo małą ilość miejsca dla pasażerów. Warto wspomnieć, że dokładnie tyle samo miejsc znajduje się na pokładach airbusów A321neo użytkowanych przez tanią linię easyJet, a odstęp pomiędzy oparciami foteli na pokładzie BA wynosi 29 cali, a więc o cal mniej niż standardowo w boeingach latających w barwach linii Ryanair.

Nowy nabytek British Airways ma po raz pierwszy wzbić się w powietrze z pasażerami już 2 grudnia br. i polecieć do Oslo oraz Dublina.

Dodatkowo w niedzielę (25.11) po raz ostatni na lotnisku Heathrow wylądował boeing 767 w malowaniu narodowego brytyjskiego przewoźnika. Wykonał on lot z cypryjskiej Larnaki. Mieścił na pokładzie 244 pasażerów. Model ten zastępowany był sukcesywnie boeingami 787, których obecnie we flocie jest 30.

Te samoloty przez długi czas wykorzystywane były do dalekich lotów, jednak w ostatnich latach dostosowane zostały do obsługi połączeń krótkodystansowych do takich miast jak Ateny, Frankfurt, Sztokholm czy Moskwa, a nawet krajowych. 767 był prawdziwym brylantem naszej floty i zapewniał podróżującym komfort na najwyższym poziomie. Tak się składa, że pożegnanie boeingów 767 pokryło się z odbiorem 30. egzemplarza 787, który zapewnia pasażerom wyjątkowe podniebne doświadczenia - przeczytać możemy w oświadczeniu British Airways.

Pierwszy egzemplarz boeinga 767 trafił do British Airways w 1990 roku i na początku wykonywał krótkie loty pomiędzy Londynem a Paryżem, a wkrótce służył do lotów dalekodystansowych. Jak podaje przewoźnik, ich samoloty tego modelu pojawiały się w swojej karierze najczęściej na niemieckim lotnisku we Frankfurcie. Dwie ostatnie sztuki 767 zostały umieszczone w składowisku samolotów w Walii.

fot.: Wikimedia commonsgość_2d3cd - Profil
gość_2d3cd
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie