×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Adria zainteresowana zakupem suchojów


Adria Airways podpisały list intencyjny na dostawę 15 samolotów typu suchoj superjet 100. Pierwsze samoloty mogłyby zostać dostarczone już w 2019 r.Dyrektor naczelny Adrii, Holger Kowarsch, stwierdził, że ​​wprowadzenie superjetów całkowicie wesprze strategię rozwoju linii lotniczej. Mówił, że przewoźnik dokonywał oceny producenta od 2016 r. i doszedł do wniosku, że wszystkie techniczne i operacyjne cechy samolotu będą najlepiej odpowiadały strategicznym celom.

Suchoj i Adria również zgodziły się na utworzenie spółki typu joint venture w celu zabezpieczenia niezawodności operacyjnej samolotów. Alexander Rubtsov, prezes Sukhoi Civil Aircraft Company, dodał, że pozwoli to na zorganizowanie solidnej i profesjonalnej obsługi po sprzedażowej SSJ100 na rynku europejskim.


Flota przewoźnika liczy obecnie 21 samolotów - 3 airbusy A319, 3 bombardiery CRJ700ER, 9 bombardierów CRJ900LR i sześć saabów 2000. Linia oczekuje także na dostawę trzech bombardierów CRJ900LR. Wprowadzenie nowych samolotów do floty pozwoli na dalsze wykorzystanie obecnych airbusów A319 i bombardierów CRJ do wet-leasingu. Obecnie wszystkie A319 są leasingowane dla Lufthansy, trzy saaby 2000 będą leasingowane dla szwajcarskiego Swissa, natomiast jeden bombardier CRJ700ER jest leasingowany dla linii Luxair. 

fot. mat. prasowe
gość_0ee29 - Profil
gość_0ee29
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie