×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice: W październiku ponad 370 tys. pasażerów


Lotnisko w Pyrzowicach obsłużyło w minionym miesiącu ponad 370 tys. pasażerów. To według danych portu o prawie 60 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (wzrost o 19 proc.).Liczba pasażerów według miesięcy
Z siatki połączeń regularnych skorzystały 251 552 osoby, czyli o 28 605 więcej (+12,8 proc.) niż w dziesiątym miesiącu ubiegłego roku. Na trasach czarterowych podróżowało 116 767 pasażerów, to o 27 442 więcej (+30,7 proc.) w porównaniu z tym samym okresem minionego roku.

- W październiku bieżącego roku po raz pierwszy w historii lotniska, obsłużony został czteromilionowy pasażer w roku kalendarzowym. Z kolei w ostatnią niedzielę minionego miesiąca, wszedł w życie zimowy rozkład lotów. W przypadku Pyrzowic charakteryzuje się bogatą i różnorodną, jak na sezon zimowy, siatką połączeń czarterowych. Obok popularnych kierunków wypoczynku takich jak Egipt, Wyspy Kanaryjskie, Turcja, Maroko, Tunezja czy Portugalia w naszej tegorocznej ofercie znaleźć można także Oman, Kenię, Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar, Zjednoczone Emiraty Arabskie, czy też najdłuższe bezpośrednie połączenie do Dominikany. Zimowa oferta połączeń regularnych uzupełniona zostanie o Turyn. Kierunek ten pod koniec grudnia uruchomią Polskie Linie Lotnicze LOT.  W ciągu najbliższych miesięcy spodziewamy się wzrostu ruchu pasażerskiego na poziomie od 10 proc. do 15 proc. – mówi Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego pyrzowickim lotniskiem.

Przez pierwsze dziesięć miesięcy br. z oferty Katowice Airport skorzystało już 4,35 mln pasażerów, tj. o 904 tys. więcej (wzrost o 26 proc.) niż w tym samym okresie ub. roku.

Do końca grudnia lotnisko spodziewa się obsłużyć ok. 4,8 mln pasażerów.

gość_b1bca - Profil
gość_b1bca
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie