×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Praga chce wprowadzić kontrole amerykańskich urzędników imigracyjnych


Przedstawiciele praskiego Lotniska Hawla chcą, by obowiązkowa kontrola amerykańskich urzędników imigracyjnych była przeprowadzana jeszcze przed wejściem na pokład samolotu w Pradze.


Podobne rozwiązania, zwane Preclearance, są już stosowane m.in. w Dublinie oraz Shannon. Dzięki obecnym tam pracownikom amerykańskiej straży granicznej, pasażerowie mają możliwość przejścia przez niezbędną kontrolę jeszcze przed wylotem, a po przylocie do USA mogą kierować się bezpośrednio po odbiór bagażu, unikając stania w długich kolejkach.

Port Lotniczy Praga analizuje warunki, w których w przyszłości mógłby być prowadzony tak zwany proces Preclearance - powiedział Roman Pacvoň,  rzecznik Lotniska Wacława Havla.


Obecnie system ten funkcjonuje w około dziesięciu europejskich portach lotniczych. Dalsze jego rozpowszechnianie jest jednak bardzo powolnym procesem, a podjęcie wielu kroków jest całkowicie zależne od władz USA. Przedstawicie praskiego portu chcą spełnić jednak wszystkie wymagania i mają nadzieję, że zostaną kolejnym z europejskich portów, na którym takie rozwiązanie zostanie wdrożone.


gość_7c147 - Profil
gość_7c147
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie