Mediolan: Przeprowadzka z Linate na Malpensę

19 października 2018 14:00
Alitalia potwierdziła, że zamknięcie lotniska Linate w Mediolanie na trzy miesiące w przyszłym roku, zmusi ją do przeniesienia wszystkich operacji do drugiego, większego portu lotniczego stolicy Lombardii, Malpensy.
Reklama
Plan modernizacji starszego mediolańskiego lotniska zakłada jego zamknięcie dla operacji lotniczych w okresie od 27 lipca do 27 października 2019 r. W ostatni wtorek (16.10) narodowy przewoźnik Włoch potwierdził, że przeniesie swoje 44 połączenia na lotnisko Malpensa. Ta decyzja ma na celu zminimalizować uciążliwości dla pasażerów. Przeprowadzka będzie dotyczyć wszystkich krajowych i międzynarodowych tras obsługiwanych przez Alitalię z Linate, czyli ok. 200 rejsów dziennie m.in. do Paryża, Brukseli, Genewy i Londynu. Z lotniska Malpensa Alitalia obsługuje już trasy do Nowego Jorku i Tokio oraz cztery połączenia dziennie z Rzymem.


W swoim oświadczeniu Alitalia stwierdziła, że pasażerowie, którzy do tej pory podróżowali z Linate do Rzymu będą mogli wybrać między lotniskami Malpensa i Bergamo Orio al Serio. Z tego pierwszego portu przewoźnik będzie oferował aż 9 połączeń dziennie na lotnisko Fiumicino w stolicy Włoch. Natomiast z Bergamo Alitalia ma zapewniać codziennie 4 rejsy do Wiecznego Miasta. Nie wiadomo jednak, kiedy te ostatnie połączenia zostaną zainaugurowane, bo obecnie włoski przewoźnik do Bergamo nie lata.

Pasażerowie Alitalii, którzy mają już wykupione bilety na rejsy z Linate w okresie od 27 lipca do 27 października 2019 r., będą mieli możliwość zmiany rezerwacji na lot z Malpensy bez dodatkowej opłaty albo żądania zwrotu ceny biletu.

Zamknięcie portu lotniczego Linate dotknie również innych przewoźników. Będą to Aer Lingus, Air France, Air Italy, Air Malta, Blue Air, British Airways, Brussels Airlines, Bulgaria Air, easyJet, Iberia, KLM, Lufthansa, Luxair I SAS. Według wstępnych szacunków przeprowadzka dotyczyć będzie ok. 30 tysięcy lotów i 2 milionów pasażerów.
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy