×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Mediolan: Przeprowadzka z Linate na Malpensę


Alitalia potwierdziła, że zamknięcie lotniska Linate w Mediolanie na trzy miesiące w przyszłym roku, zmusi ją do przeniesienia wszystkich operacji do drugiego, większego portu lotniczego stolicy Lombardii, Malpensy.


Plan modernizacji starszego mediolańskiego lotniska zakłada jego zamknięcie dla operacji lotniczych w okresie od 27 lipca do 27 października 2019 r. W ostatni wtorek (16.10) narodowy przewoźnik Włoch potwierdził, że przeniesie swoje 44 połączenia na lotnisko Malpensa. Ta decyzja ma na celu zminimalizować uciążliwości dla pasażerów. Przeprowadzka będzie dotyczyć wszystkich krajowych i międzynarodowych tras obsługiwanych przez Alitalię z Linate, czyli ok. 200 rejsów dziennie m.in. do Paryża, Brukseli, Genewy i Londynu. Z lotniska Malpensa Alitalia obsługuje już trasy do Nowego Jorku i Tokio oraz cztery połączenia dziennie z Rzymem. 


W swoim oświadczeniu Alitalia stwierdziła, że pasażerowie, którzy do tej pory podróżowali z Linate do Rzymu będą mogli wybrać między lotniskami Malpensa i Bergamo Orio al Serio. Z tego pierwszego portu przewoźnik będzie oferował aż 9 połączeń dziennie na lotnisko Fiumicino w stolicy Włoch. Natomiast z Bergamo Alitalia ma zapewniać codziennie 4 rejsy do Wiecznego Miasta. Nie wiadomo jednak, kiedy te ostatnie połączenia zostaną zainaugurowane, bo obecnie włoski przewoźnik do Bergamo nie lata. 

Pasażerowie Alitalii, którzy mają już wykupione bilety na rejsy z Linate w okresie od 27 lipca do 27 października 2019 r., będą mieli możliwość zmiany rezerwacji na lot z Malpensy bez dodatkowej opłaty albo żądania zwrotu ceny biletu.

Zamknięcie portu lotniczego Linate dotknie również innych przewoźników. Będą to Aer Lingus, Air France, Air Italy, Air Malta, Blue Air, British Airways, Brussels Airlines, Bulgaria Air, easyJet, Iberia, KLM, Lufthansa, Luxair I SAS. Według wstępnych szacunków przeprowadzka dotyczyć będzie ok. 30 tysięcy lotów i 2 milionów pasażerów.gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie