×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Planowane zamknięcie lotniska w Salzburgu na czas remontu


Od 24 kwietnia do 28 maja 2019 lotnisko w Salzburgu zostanie zamknięte dla ruchu lotniczego z powodu planowanego remontu 59-letniej drogi startowej.


Przeciętnie w ciągu doby lotnisko obsługuje 25 lotów różnych przewoźników, przy czym w okresach zimowego szczytu statystyka ta wzrasta do ok. 200 operacji w soboty.

- Ruch lotniczy na naszym lotnisku zostanie całkowicie wstrzymany w okresie remontu. Droga startowa 15/33 potrzebuje generalnego remontu - powiedział rzecznik prasowy portu w Salzburgu. - Cały plan remontowy, który rozpoczął się w 2015 roku fazą projektową, będzie realizowany do 2021 - 2022 roku - dodał.


Całkowita wartość inwestycji to około 60 mln euro, wliczając prace związane z odwodnieniem. Remont samej drogi startowej pochłonie około 30-40 mln euro.

Na czas remontu większość przewoźników mających w swojej siatce połączenia z Salzburgiem zdecydowało się zrezygnować z ich wykonywania - są to Austrian Airlines, Eurowings i easyJet. Turkish Airlines zmienia na ten czas lotnisko docelowo lotów z Istambułu na Linz, położony ok. 100 km na wschód od Salzburga.

Port lotniczy w Salzburgu w zeszłym roku obsłużył 1,86 mln pasażerów. Największe operujące na tym lotnisku samoloty to airbusy A330 i boeingi 777-300ER.gość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie