×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwsze A350 już w Chinach


Chińskie linie Air China odebrały wczoraj swojego pierwszego airbusa A350-900. Pierwszy egzemplarz tego samego  modelu odebrały wczoraj także inne chińskie linie, Sichuan Airlines.
Air China zostały pierwszym właścicielem tego modelu airbusa w kontynentalnej części Chin. Z kolei linie Sichuan Airlines zostały pierwszym leasingobiorcą (od AerCap) tego modelu w Chinach kontynentalnych.

Samoloty dla Air China oferują 312 miejsc w trzech klasach: 32 w klasie biznes, 24 w ekonomicznej premium i 256 w klasie ekonomicznej. Początkowo nowy samolot ma obsługiwać trasy krajowe, a dopiero później międzynarodowe.


W lipcu br. w barwach przewoźnika latało 201 samolotów airbusa, w tym 142 samoloty z rodziny A320 i 59 samolotów A330.

Airbus zapewnia, że zapewniając nowy poziom wydajności i komfortu na trasach dalekiego zasięgu, rodzina A350 jest szczególnie dobrze dostosowana do potrzeb linii lotniczych w regionie Azji i Pacyfiku. W tym momencie ponad jedna trzecia zamówień na te samoloty pochodzi z tego regionu świata.

A350-900 dla linii Sichuan Airlines zaoferuje z kolei 331 miejsc w dwóch klasach - 303 w klasie ekonomicznej i 28 w klasie biznes. Podobnie jednak jak Air China, na początku linia wyśle nowy samolot do obsługi tras krajowych.

Samolot dla linii z siedzibą w Chengdu zyskał wyjątkowe malowanie, przedstawiające pandy wielkie - zwierzęta z których słynie prowincja Syczuan. W prowincji Syczuan żyje bowiem ok. 80 proc. światowej populacji pand wielkich. W 2006 roku Rezerwaty Pand Wielkich w prowincji Syczuan obejmujące obszar siedmiu rezerwatów przyrody oraz dziewięciu parków krajobrazowych zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W sumie linie Sichuan Airlines zamówiły dziesięć airbusów A350-900. Przewoźnik planuje wykorzystać samoloty głównie na trasach długodystansowych. Z portu lotniczego w Chengdu linia ta lata m.in. do Pragi, Moskwy, Petersburga czy Zurychu. 10 grudnia br. linia rozpocznie również loty do Kopenhagi.

Fot. Airbus; Sichuan Airlinesgość_45436 - Profil
gość_45436
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie