Pierwsze A350 już w Chinach

9 sierpnia 2018 09:00

Chińskie linie Air China odebrały wczoraj swojego pierwszego airbusa A350-900. Pierwszy egzemplarz tego samego  modelu odebrały wczoraj także inne chińskie linie, Sichuan Airlines.

Reklama
Air China zostały pierwszym właścicielem tego modelu airbusa w kontynentalnej części Chin. Z kolei linie Sichuan Airlines zostały pierwszym leasingobiorcą (od AerCap) tego modelu w Chinach kontynentalnych.

Samoloty dla Air China oferują 312 miejsc w trzech klasach: 32 w klasie biznes, 24 w ekonomicznej premium i 256 w klasie ekonomicznej. Początkowo nowy samolot ma obsługiwać trasy krajowe, a dopiero później międzynarodowe.


W lipcu br. w barwach przewoźnika latało 201 samolotów airbusa, w tym 142 samoloty z rodziny A320 i 59 samolotów A330.

Airbus zapewnia, że zapewniając nowy poziom wydajności i komfortu na trasach dalekiego zasięgu, rodzina A350 jest szczególnie dobrze dostosowana do potrzeb linii lotniczych w regionie Azji i Pacyfiku. W tym momencie ponad jedna trzecia zamówień na te samoloty pochodzi z tego regionu świata.

A350-900 dla linii Sichuan Airlines zaoferuje z kolei 331 miejsc w dwóch klasach - 303 w klasie ekonomicznej i 28 w klasie biznes. Podobnie jednak jak Air China, na początku linia wyśle nowy samolot do obsługi tras krajowych.

Samolot dla linii z siedzibą w Chengdu zyskał wyjątkowe malowanie, przedstawiające pandy wielkie - zwierzęta z których słynie prowincja Syczuan. W prowincji Syczuan żyje bowiem ok. 80 proc. światowej populacji pand wielkich. W 2006 roku Rezerwaty Pand Wielkich w prowincji Syczuan obejmujące obszar siedmiu rezerwatów przyrody oraz dziewięciu parków krajobrazowych zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W sumie linie Sichuan Airlines zamówiły dziesięć airbusów A350-900. Przewoźnik planuje wykorzystać samoloty głównie na trasach długodystansowych. Z portu lotniczego w Chengdu linia ta lata m.in. do Pragi, Moskwy, Petersburga czy Zurychu. 10 grudnia br. linia rozpocznie również loty do Kopenhagi.

Fot. Airbus; Sichuan Airlines
Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy