Sprostowanie do artykułu "ZZ LOT: Wyższe wynagrodzenia tylko dla nowych pilotów"

25 lipca 2018 13:55
5 komentarzy
Sprostowanie przesłane przez Biuro Prasowe Polskich Linii Lotniczych LOT do artykułu "ZZ LOT: Wyższe wynagrodzenia tylko dla nowych pilotów".
Reklama
"Oświadczenie LOT-U w związku z nieprawdziwymi informacjami opublikowanymi w artykule serwisu pasazer.com

W związku z nieprawdziwymi informacjami zawartymi w artykule pod tytułem: „ZZ LOT: Wyższe wynagrodzenia tylko dla nowych pilotów” (tytuł oryginalny: „LOT oferuje wyższe wynagrodzenia pilotom. Ale tylko nowym”), oświadczamy i wyjaśniamy:

1. Nieprawdą jest, iż LOT oferuje nowym pilotom warunki współpracy inne niż obecnie współpracującym. Warunki te są dokładnie takie same.

2. Przedział wynagrodzenia 10 – 15 tys. USD oznaczony w ogłoszeniu w serwisie aviationjobsearch.com określa poziom maksymalnego wynagrodzenia do uzyskania w ramach współpracy z LOT. Oznaczony zakres jest przedziałem ustawionym przez serwis aviationjobsearch.com możliwym do zaznaczanie – nie został ustalony przez ogłoszeniodawcę. W treści ogłoszenia zaznaczone jest średnie wynagrodzenie do uzyskania w wysokości 7 tys. USD. Nie ma wobec tego najmniejszych rozbieżności pomiędzy obecną ofertą rekrutacyjną a warunkami współpracy obecnych pilotów.

3. Nieprawdziwą i bezpodstawną informacją jest stwierdzenie autora artykułu: „poprzednia oferta pracy z wynagrodzeniem 6,5 tys. euro za miesiąc nie przyniosła spodziewanego zainteresowania, a przewoźnik poszukując pracowników na rynku globalnym, zmuszony jest do dostosowania wynagrodzenia do warunków panujących na światowym rynku pracy”.

W rzeczywistości obecna oferta nie różni się od tej opublikowanej w czerwcu, a LOT jako rozwijający się przewoźnik poszukuje pilotów w sposób ciągły. Obie kampanie rekrutacyjne spotykają się z dużym zainteresowaniem zarówno pilotów z Polski, jak i z zagranicy. Na szczególną uwagę zasługuje duże zainteresowanie współpracą z LOT wśród polskich pilotów, którzy obecnie pracują dla zagranicznych linii lotniczych.

Jednocześnie informujemy, iż autor artykułu nie wystąpił do Spółki z pytaniami dotyczącymi warunków oferowanym pilotom w procesie rekrutacyjnym prowadzonym przez LOT Crew. Treść artykułu bazuje więc wyłącznie na informacjach pochodzących od Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT, na informacjach z innych nieoficjalnych źródeł oraz własnych opiniach autora."

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_4412c 2018-07-26 08:51   
gość_4412c - Profil gość_4412c
tak się właśnie szuka sensacji... pisanie bez potwierdzenia z obu stron...

no ale z drugiej strony 10-15k EUR a 6,5 to coś to tak troszkę chyba nie tak... no chyba że minimalna pensja pilota to właśnie 10k i LOT jest pod kreską...

a z trzeciej strony, jak nie pasuje to zmineić robotę... prezcież nikt nikogo nigdzie na siłę nie trzyma, anni górników, ani kolejkarzy ani pilotów... można rozwozić jedzienie po korporacjach albo nauczyś się javy i pracowaźć z domu... mozliwości jest nieograniczona ilość ...
gość_c6929 2018-07-25 21:53   
gość_c6929 - Profil gość_c6929
Zarząd LOT kłamie !
admin 2018-07-25 17:34   
admin - Profil admin
akurat ten przedział wyparował
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy