×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Sprostowanie do artykułu "ZZ LOT: Wyższe wynagrodzenia tylko dla nowych pilotów"


Sprostowanie przesłane przez Biuro Prasowe Polskich Linii Lotniczych LOT do artykułu "ZZ LOT: Wyższe wynagrodzenia tylko dla nowych pilotów"."Oświadczenie LOT-U w związku z nieprawdziwymi informacjami opublikowanymi w artykule serwisu pasazer.com 

W związku z nieprawdziwymi informacjami zawartymi w artykule pod tytułem: „ZZ LOT: Wyższe wynagrodzenia tylko dla nowych pilotów” (tytuł oryginalny: „LOT oferuje wyższe wynagrodzenia pilotom. Ale tylko nowym”), oświadczamy i wyjaśniamy: 

1. Nieprawdą jest, iż LOT oferuje nowym pilotom warunki współpracy inne niż obecnie współpracującym. Warunki te są dokładnie takie same. 

2. Przedział wynagrodzenia 10 – 15 tys. USD oznaczony w ogłoszeniu w serwisie aviationjobsearch.com określa poziom maksymalnego wynagrodzenia do uzyskania w ramach współpracy z LOT. Oznaczony zakres jest przedziałem ustawionym przez serwis aviationjobsearch.com możliwym do zaznaczanie – nie został ustalony przez ogłoszeniodawcę. W treści ogłoszenia zaznaczone jest średnie wynagrodzenie do uzyskania w wysokości 7 tys. USD. Nie ma wobec tego najmniejszych rozbieżności pomiędzy obecną ofertą rekrutacyjną a warunkami współpracy obecnych pilotów. 

3. Nieprawdziwą i bezpodstawną informacją jest stwierdzenie autora artykułu: „poprzednia oferta pracy z wynagrodzeniem 6,5 tys. euro za miesiąc nie przyniosła spodziewanego zainteresowania, a przewoźnik poszukując pracowników na rynku globalnym, zmuszony jest do dostosowania wynagrodzenia do warunków panujących na światowym rynku pracy”. 

W rzeczywistości obecna oferta nie różni się od tej opublikowanej w czerwcu, a LOT jako rozwijający się przewoźnik poszukuje pilotów w sposób ciągły. Obie kampanie rekrutacyjne spotykają się z dużym zainteresowaniem zarówno pilotów z Polski, jak i z zagranicy. Na szczególną uwagę zasługuje duże zainteresowanie współpracą z LOT wśród polskich pilotów, którzy obecnie pracują dla zagranicznych linii lotniczych.

Jednocześnie informujemy, iż autor artykułu nie wystąpił do Spółki z pytaniami dotyczącymi warunków oferowanym pilotom w procesie rekrutacyjnym prowadzonym przez LOT Crew. Treść artykułu bazuje więc wyłącznie na informacjach pochodzących od Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT, na informacjach z innych nieoficjalnych źródeł oraz własnych opiniach autora."


Redakcjagość_0b31a - Profil
gość_0b31a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie