×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


AirAsia X zamawia dodatkowe 34 A330neo


Podczas międzynarodowego salonu lotniczego w Farnborough, linie AirAsia X złożyły zamówienie na dodatkowe 34 A330neo. Wszystkie samoloty A330neo zamówione przez AirAsia X to większy model A330-900.Najnowsza umowa potwierdza pozycję AirAsia X jako największego klienta programu A330neo. Całkowita liczba tych samolotów zamówionych przez malezyjską linię wzrasta do 100 (wcześniej linie zamówiły 66 tychże maszyn).

Samoloty A330neo pozwolą AirAsia X rozszerzyć siatkę połączeń dalekodystansowych oraz zaoferować konkurencyjne taryfy. AirAsia X będzie pierwszą linią lotniczą w Azji, która będzie obsługiwać A330neo. Rozpoczęcie dostaw tych maszyn do przewoźnika zaplanowano na czwarty kwartał 2019 r. A330neo będzie obsługiwane przez AirAsia X z baz w Malezji, Tajlandii i Indonezji. 


- Długi dystans w niskich kosztach jest czymś, w co mocno wierzymy, a to zamówienie pokazuje naszą wiarę w model biznesowy AirAsia X. Ciężko lobbowaliśmy za A330neo po sukcesie A320neo i ściśle współpracując z Airbusem, dotarliśmy do samolotu, który - jak jesteśmy przekonani - pozwoli nam rozszerzyć ofertę tanich połączeń poza region Azji i Pacyfiku na resztę świata - powiedział Kamarudin Meranum, współzałożyciel AirAsia i dyrektor generalny grupy AirAsia X.

 - Sprawdziliśmy każdy aspekt A330neo od technicznych osiągów i niezawodności do komfortu pasażerów i jest to bez wątpienia odpowiedni samolot, abyśmy mogli wydajnie rozwijać naszą sieć długodystansową - dodał po najnowszym zamówieniu malezyjskiego przewoźnika Tony Fernandes prezes AirAsia Group. 

Jest to ciekawy komentarz, bowiem na początku bieżącego roku, Tony Fernandes po raz kolejny odrzucił niestety możliwość powrotu przewoźnika na trasy do Europy. 

- Nie jesteśmy zainteresowani Londynem, Berlinem, itp. Twardo skupiamy się na połączeniach średniodystansowych - powiedział Fernandes, który w zeszłym miesiącu został przez indyjskie służby wezwany na przesłuchanie w związku z zarzutami o korupcję i łamanie przepisów podczas uzyskiwania licencji na loty w tym kraju.


Rodzina A330 otrzymała już ponad 1700 zamówień od 120 klientów. Łącznie z  najnowszym zamówieniem od AirAsia X, A330neo zdobyło już 250 ważnych zamówień, jeszcze przed wprowadzeniem samolotu do eksploatacji - chwali się europejski producent.

A330neo jest obecnie bliski ukończenia programu testów w locie, którego certyfikacja spodziewana jest w najbliższych tygodniach. Do użytku komercyjnego model ma być gotowy we wrześniu br. 

Fot. Airbus Media, Masakatsu Ukon (Flickr CC)
gość_65ac2 - Profil
gość_65ac2
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie