×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Farnborough: Sichuan Airlines zamawiają 10 airbusów A350


Airbus potwierdza zamówienie 10 airbusów A350-900 przez chińskie linie lotnicze Sichuan Airlines. Zamówienie zostało ujawnione podczas trwających tegorocznych targów lotniczych Farnborough International Airshow.


Zamówienie jest potwierdzeniem wcześniejszych ustaleń pomiędzy europejskim producentem a chińskim przewoźnikiem z siedzibą w Chengdu, który wybrał airbusy A350 XWB jako najnowszy dodatek flotowy. 

Linie lotnicze Sichuan Airlines są największym chińskim użytkownikiem floty składającej się wyłącznie z maszyn europejskiego producenta. Przewoźnik jest operatorem łącznie ponad 130 airbusów. Poza siecią połączeń krajowych, Sichuan Airlines obsługują 30 tras międzynarodowych, w tym z Chengdu do Moskwy, Sydney, Dubaju i Vancouver. 


Nowo zamówione airbusy A350-900 nie będą pierwszymi maszynami tego typu, które zasilą flotę chińskiego przewoźnika. Wcześniej Sichuan Airlines zdecydowały się na pozyskanie w drodze leasingu czterech airbusów A350 XWB, z których pierwszy dołączy do floty linii jeszcze w tym roku. 

Airbusy A350 XWB w barwach Sichuan Airlines zostaną skierowane do obsługi dalekodystansowych połączeń przewoźnika do Europy oraz Ameryki Północnej.

fot. Airbusgość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie