Farnborough: Sichuan Airlines zamawiają 10 airbusów A350

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
16 lipca 2018 10:45
Airbus potwierdza zamówienie 10 airbusów A350-900 przez chińskie linie lotnicze Sichuan Airlines. Zamówienie zostało ujawnione podczas trwających tegorocznych targów lotniczych Farnborough International Airshow.
Reklama

Zamówienie jest potwierdzeniem wcześniejszych ustaleń pomiędzy europejskim producentem a chińskim przewoźnikiem z siedzibą w Chengdu, który wybrał airbusy A350 XWB jako najnowszy dodatek flotowy.

Linie lotnicze Sichuan Airlines są największym chińskim użytkownikiem floty składającej się wyłącznie z maszyn europejskiego producenta. Przewoźnik jest operatorem łącznie ponad 130 airbusów. Poza siecią połączeń krajowych, Sichuan Airlines obsługują 30 tras międzynarodowych, w tym z Chengdu do Moskwy, Sydney, Dubaju i Vancouver.


Nowo zamówione airbusy A350-900 nie będą pierwszymi maszynami tego typu, które zasilą flotę chińskiego przewoźnika. Wcześniej Sichuan Airlines zdecydowały się na pozyskanie w drodze leasingu czterech airbusów A350 XWB, z których pierwszy dołączy do floty linii jeszcze w tym roku.

Airbusy A350 XWB w barwach Sichuan Airlines zostaną skierowane do obsługi dalekodystansowych połączeń przewoźnika do Europy oraz Ameryki Północnej.

fot. Airbus
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama