×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W 3 miesiące Ryanair Sun przewiózł 165 tys. pasażerów


Spółka Ryanair Sun działająca na polskim rynku od kwietnia br., przez pierwsze trzy miesiące swojej działalności przewiozła 165 tys. pasażerów.


Przewoźnik posiada obecnie jeden samolot zarejestrowany w ramach polskiego Certyfikatu Przewoźnika Lotniczego (AOC), ale łącznie wykorzystuje łącznie pięć maszyn typu boeing 737-800 należących do spółki-matki. 

Jeżeli są potrzeby operacyjne wtedy w miarę dostępności wykorzystujemy inne maszyny Ryanaira - mówi w rozmowie z Pasazer.com  Michał Kaczmarzyk, prezes Ryanair Sun i deklaruje, że flota linii powiększy się, choć na chwilą obecną jest jeszcze za wcześnie na szczegóły, a zarząd przeprowadza w tej kwestii odpowiednie analizy. Kolejne maszyny miałyby być wykorzystywane w ramach polskiego AOC.

Przewoźnik operuje głównie na trasach do Grecji, Hiszpanii, Chorwacji, Albanii oraz na Cypr.


Głównym lotniskiem z którego operuje Ryanair Sun jest lotnisko w Pyrzowicach, ale jak mówi prezes spółki, niewiele mniej pasażerów linia przewozi na lotach z Poznania i Wrocławia. Na chwilę obecną przewoźnik nie planuje operacji czarterowych  z Modlina: - W tym roku nie mamy i nie planujemy połączeń czarterowych z portu w Modlinie - mówi.

Spółka prowadzi współpracę z dwoma biurami podróży: TUI Poland oraz Grecos Holidays i zaznacza, że z tej współpracy jest zadowolony, a osiągane przez nią wyniki finansowe są zgodne z założonym budżetem.

fot. Dominik Sipińskigość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie