Wizz Air świętuje 10-lecie działalności na Ukrainie

25 czerwca 2018 18:07
Wizz Air w piątek (22.06) świętował 10-lecie swojej obecności na rynku ukraińskim. Przez dekadę węgierska linia przewiozła z/na Ukrainę 6,1 mln pasażerów, stając się tym samym największym przewoźnikiem niskokosztowym w kraju.
Reklama

Od 2008 roku, tj. od uruchomienia pierwszego połączenia między Kijowem a Londynem-Luton, linia znacząco zwiększyła swoją obecność. W chwili obecnej odpowiada za obsługę 29 tras z trzech ukraińskich lotnisk - z Lwowa, Charkowa oraz Kijowa-Żulian. Przewoźnik na terytorium naszego wschodniego sąsiada posiada jedną bazę operacyjną - właśnie w Żulianach - gdzie stacjonują trzy airbusy A320.

- Dzisiaj świętujemy dekadę udanych operacji na Ukrainie i chcąc uczcić ten fakt, przydzielamy nasz trzeci airbus A320 do bazy w Kijowie, rozpoczynając loty do Estonii, Portugalii, Niemiec i Polski, a także dodając więcej tygodniowych lotów na siedem popularnych tras obsługiwanych z Ukrainy - mówi Sorina Ratz, dyrektor komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

W 2018 roku Wizz Air zapewni ponad 1,67 mln miejsc na rynku ukraińskim, czyli dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym. Taka poprawa oferty związana jest z uruchomieniem w roku bieżącym 11 nowych tras. Na części z nich przewoźnik rozpocznie loty jednak dopiero z początkiem sezonu zimowego.

fot. Wizz Air

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy