×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air świętuje 10-lecie działalności na Ukrainie


Wizz Air w piątek (22.06) świętował 10-lecie swojej obecności na rynku ukraińskim. Przez dekadę węgierska linia przewiozła z/na Ukrainę 6,1 mln pasażerów, stając się tym samym największym przewoźnikiem niskokosztowym w kraju.


Od 2008 roku, tj. od uruchomienia pierwszego połączenia między Kijowem a Londynem-Luton, linia znacząco zwiększyła swoją obecność. W chwili obecnej odpowiada za obsługę 29 tras z trzech ukraińskich lotnisk - z Lwowa, Charkowa oraz Kijowa-Żulian. Przewoźnik na terytorium naszego wschodniego sąsiada posiada jedną bazę operacyjną - właśnie w Żulianach - gdzie stacjonują trzy airbusy A320.

Dzisiaj świętujemy dekadę udanych operacji na Ukrainie i chcąc uczcić ten fakt, przydzielamy nasz trzeci airbus A320 do bazy w Kijowie, rozpoczynając loty  do Estonii, Portugalii, Niemiec i Polski, a także dodając więcej tygodniowych lotów na siedem popularnych tras obsługiwanych z Ukrainy - mówi Sorina Ratz, dyrektor komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

W 2018 roku Wizz Air zapewni ponad 1,67 mln miejsc na rynku ukraińskim, czyli dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym. Taka poprawa oferty związana jest z uruchomieniem w roku bieżącym 11 nowych tras. Na części z nich przewoźnik rozpocznie loty jednak dopiero z początkiem sezonu zimowego.

fot. Wizz AirReklama


Booking.com
gość_c2e19 - Profil
gość_c2e19
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie