×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Znany trener chce pro bono przeszkolić pracowników LOT


Paweł Motyl, doświadczony trener i konsultant, autor cenionej książki "Labirynt. Sztuka podejmowania decyzji" zmęczony doświadczeniami z obsługą klienta w PLL LOT, proponuje zarządowi przewoźnika, że za darmo przeszkoli pracowników linii.


Oferta jest wyrazem rozczarowania poziomem obsługi klienta w PLL LOT, możemy dowiedzieć się z wpisu Motyla na portalu społecznościowym LinkedIn. LinkedIn jest międzynarodowym serwisem społecznościowym, specjalizującym się w kontaktach zawodowo-biznesowych. Forum tego portalu umożliwia wymianę doświadczeń i opinii biznesowych, stąd też bardzo często dyskusje rodzące się na tym medium mają wśród kadry kierowniczej charakter opiniotwórczy, szczególnie gdy inspirowane są przez osoby o uznanym autorytecie, takie jak Motyl, którego profil obserwowany jest przez prawie 6,3 tys. użytkowników LinkedIn.

"Ze względu na charakter mojej pracy, dużo latam. Niestety, w Polsce skazany jestem na PLL LOT" - zaczyna swój wpis Motyl, po czym opisuje trzy przypadki kontaktu z pracownikami przewoźnika narodowego. Opisane zdarzenia zdarzenia związane były z odwołaniami, kilkoma pod rząd, lotami, którymi miał udać się autor. W przedstawionych sytuacjach pracownicy przewoźnika nie wykazali się empatią, nie zaproponowali dogodnego rozwiązania, a nawet, w opisie jednego ze zdarzeń, nie zaoferowali przeprosin. 

"Odwoływanie lotów we wszystkich liniach to niestety norma i nie mam z tym problemu. Ale to, jak w takiej sytuacji personel linii traktuje pasażerów, to już jest poważniejsza sprawa" - konkluduje swoje doświadczenia Motyl i składa zarządowi PLL LOT nietypową propozycję: "Drogi Zarządzie PLL LOT! Oferuję Wam za darmo przeszkolenie Waszych ludzi w zakresie podstaw obsługi klienta, chętnie włączę też w ten projekt innych trenerów. Zrobimy ogólnopolską akcję #HELP_LOT. Poważnie, to jest w moim interesie i w interesie wielu ludzi, którzy w przeciwieństwie do "Wniebowziętych" latają bo muszą, a nie dlatego że lubią. A jak już osiągniecie poziom serwisu tanich linii i postanowicie sprawdzić co jest dalej, to za kolejne sesje możecie nam zapłacić."


Wpis opublikowany 19 maja do tej pory zdobył ponad 290 polubień oraz doczekał się prawie 80 komentarzy. Autorzy komentarzy, w większości managerowie firm, podzielają krytyczne opinie Motyla na temat poziomu obsługi klienta w LOT, powołując się na swoje nieprzyjemne doświadczenia, chwaląc pomysł przeszkolenia pracowników przewoźnika narodowego. Co więcej, kilkoro z komentujących zadeklarowało chęć do przyłączenia się do akcji #HELP_LOT. 

Lawina komentarzy pod tematem pokazuje, że poziom obsługi klienta LOT to temat budzący rozgorzałe emocje wśród polskich managerów. Na razie do dyskusji na LinkedIn nie włączyli się przedstawiciele LOT-u.
gość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie