Znany trener chce pro bono przeszkolić pracowników LOT

24 maja 2018 09:00
3 komentarze
Paweł Motyl, doświadczony trener i konsultant, autor cenionej książki "Labirynt. Sztuka podejmowania decyzji" zmęczony doświadczeniami z obsługą klienta w PLL LOT, proponuje zarządowi przewoźnika, że za darmo przeszkoli pracowników linii.
Reklama
Oferta jest wyrazem rozczarowania poziomem obsługi klienta w PLL LOT, możemy dowiedzieć się z wpisu Motyla na portalu społecznościowym LinkedIn. LinkedIn jest międzynarodowym serwisem społecznościowym, specjalizującym się w kontaktach zawodowo-biznesowych. Forum tego portalu umożliwia wymianę doświadczeń i opinii biznesowych, stąd też bardzo często dyskusje rodzące się na tym medium mają wśród kadry kierowniczej charakter opiniotwórczy, szczególnie gdy inspirowane są przez osoby o uznanym autorytecie, takie jak Motyl, którego profil obserwowany jest przez prawie 6,3 tys. użytkowników LinkedIn.

"Ze względu na charakter mojej pracy, dużo latam. Niestety, w Polsce skazany jestem na PLL LOT" - zaczyna swój wpis Motyl, po czym opisuje trzy przypadki kontaktu z pracownikami przewoźnika narodowego. Opisane zdarzenia zdarzenia związane były z odwołaniami, kilkoma pod rząd, lotami, którymi miał udać się autor. W przedstawionych sytuacjach pracownicy przewoźnika nie wykazali się empatią, nie zaproponowali dogodnego rozwiązania, a nawet, w opisie jednego ze zdarzeń, nie zaoferowali przeprosin.

"Odwoływanie lotów we wszystkich liniach to niestety norma i nie mam z tym problemu. Ale to, jak w takiej sytuacji personel linii traktuje pasażerów, to już jest poważniejsza sprawa" - konkluduje swoje doświadczenia Motyl i składa zarządowi PLL LOT nietypową propozycję: "Drogi Zarządzie PLL LOT! Oferuję Wam za darmo przeszkolenie Waszych ludzi w zakresie podstaw obsługi klienta, chętnie włączę też w ten projekt innych trenerów. Zrobimy ogólnopolską akcję #HELP_LOT. Poważnie, to jest w moim interesie i w interesie wielu ludzi, którzy w przeciwieństwie do "Wniebowziętych" latają bo muszą, a nie dlatego że lubią. A jak już osiągniecie poziom serwisu tanich linii i postanowicie sprawdzić co jest dalej, to za kolejne sesje możecie nam zapłacić."


Wpis opublikowany 19 maja do tej pory zdobył ponad 290 polubień oraz doczekał się prawie 80 komentarzy. Autorzy komentarzy, w większości managerowie firm, podzielają krytyczne opinie Motyla na temat poziomu obsługi klienta w LOT, powołując się na swoje nieprzyjemne doświadczenia, chwaląc pomysł przeszkolenia pracowników przewoźnika narodowego. Co więcej, kilkoro z komentujących zadeklarowało chęć do przyłączenia się do akcji #HELP_LOT.

Lawina komentarzy pod tematem pokazuje, że poziom obsługi klienta LOT to temat budzący rozgorzałe emocje wśród polskich managerów. Na razie do dyskusji na LinkedIn nie włączyli się przedstawiciele LOT-u.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_39c5b 2018-05-28 13:38   
gość_39c5b - Profil gość_39c5b
"szkoli od ponad 20 lat" sam odpowiedziałeś o jego teoretycznych kompetencjach :)
gość_fbdf5 2018-05-26 10:50   
gość_fbdf5 - Profil gość_fbdf5
Facet był kilka lat dyrektorem generalnym w dosc powaznej firmie, szkoli od ponad 20 lat...
gość_39c5b 2018-05-25 16:27   
gość_39c5b - Profil gość_39c5b
Pomijając świetną zagrywkę PRową i darmową reklamę, gość który nie skalał się pracą. Ba! Nie ma nawet know-how działa obsługa linii pcha się do szkoleń. Wypisz wymaluj teoretyk znawca...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy