Czeski Aeroholding połączył się z praskim lotniskiem

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
18 maja 2018 09:00
Spółka Český Aeroholding została włączona w skład portu lotniczego w Pradze. Tym samym Aeroholding zakończył samodzielne działanie.
Reklama

W wyniku zmiany własnościowej rząd Czech rozwiązał spółkę Český Aeroholding.

Czeski Aeroholding został powołany do życia dekretem rządu Czech w listopadzie 2010 r. Głównym zadaniem powstałej wtedy struktury własnościowej było zapewnienie koordynacji działań należących do niego podmiotów, prowadzenie wspólnego zarządzania finansami oraz realizacja efektu synergii. Powołując Czeski Aeroholding, ministerstwo finansów Czech tłumaczyło, że to posunięcie stworzy stabilny podmiot z silnym kapitałem pochodzącym od dwóch spółek państwowych.


W skład holdingu wchodziły Port lotniczy w Pradze oraz linie lotnicze CSA Czech Airlines wraz z pozostałymi zarządzanymi przez siebie firmami, takimi jak HOLIDAYS Czech Airlines, Czech Airlines Technics, Czech Airlines Handling oraz CSA Services.

Decyzja z 2010 r. o powołaniu do życia holdingu spotkała się z obawami innych linii lotniczych niż CSA, że w wyniku transakcji narodowy przewoźnik Czech uzyska preferencyjne warunki na rodzimym rynku.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama