×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Czeski Aeroholding połączył się z praskim lotniskiem


Spółka Český Aeroholding została włączona w skład portu lotniczego w Pradze. Tym samym Aeroholding zakończył samodzielne działanie.W wyniku zmiany własnościowej rząd Czech rozwiązał spółkę Český Aeroholding. 

Czeski Aeroholding został powołany do życia dekretem rządu Czech w listopadzie 2010 r. Głównym zadaniem powstałej wtedy struktury własnościowej było zapewnienie koordynacji działań należących do niego podmiotów, prowadzenie wspólnego zarządzania finansami oraz realizacja efektu synergii. Powołując Czeski Aeroholding, ministerstwo finansów Czech tłumaczyło, że to posunięcie stworzy stabilny podmiot z silnym kapitałem pochodzącym od dwóch spółek państwowych.


W skład holdingu wchodziły Port lotniczy w Pradze oraz linie lotnicze CSA Czech Airlines wraz z pozostałymi zarządzanymi przez siebie firmami, takimi jak HOLIDAYS Czech Airlines, Czech Airlines Technics, Czech Airlines Handling oraz CSA Services. 

Decyzja z 2010 r. o powołaniu do życia holdingu spotkała się z obawami innych linii lotniczych niż CSA, że w wyniku transakcji narodowy przewoźnik Czech uzyska preferencyjne warunki na rodzimym rynku.gość_dfa24 - Profil
gość_dfa24
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie