×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ZZ LOT-u odstępują od strajku


Trzy spośród sześciu związków zawodowych, które podpisały się pod wynikami referendum strajkowego, poinformowały, iż odstępują od jutrzejszej akcji protestacyjnej.


Decyzję o odstąpieniu od akcji protestacyjnej podjęły związki zawodowe NSZZ "Solidarność", Związek Zawodowy "IKAR" Pracowników PLL LOT oraz Związek Zawodowy Pracowników PLL LOT oraz Pracowników Zatrudnionych w Jednostkach Gospodarczych współpracujących z PLL LOT. 

Trzy związki zawodowe podjęły decyzję o odstąpieniu od strajku z uwagi na jej nielegalność w świetle postanowienia o zabezpieczeniu roszczenia wydanego przez sąd 27 kwietnia b.r., o czym poinformowały zarząd PLL LOT. 

"Przyjmujemy tę decyzję jako wyraz ich rozwagi i odpowiedzialności za losy naszej firmy" - napisał zarząd LOT komentując decyzję związków. 

Z akcji protestacyjnej jak do tej pory nie wycofał się największy pod względem liczby członków ZZ działający w LOT, Związek Zawodowy Personelu Pokładowego, którego przewodnicząca, Monika Żelazik jeszcze niedawno zagrzewała pracowników do strajku. Niewykluczone jednak, że odstąpienie od akcji protestacyjnej trzech związków zawodowych wpłynie na to, że trzy pozostałe zz podejmą podobną decyzję. 

gość_7d9c7 - Profil
gość_7d9c7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie