ZZ LOT-u odstępują od strajku

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
30 kwietnia 2018 15:22
Trzy spośród sześciu związków zawodowych, które podpisały się pod wynikami referendum strajkowego, poinformowały, iż odstępują od jutrzejszej akcji protestacyjnej.
Reklama

Decyzję o odstąpieniu od akcji protestacyjnej podjęły związki zawodowe NSZZ "Solidarność", Związek Zawodowy "IKAR" Pracowników PLL LOT oraz Związek Zawodowy Pracowników PLL LOT oraz Pracowników Zatrudnionych w Jednostkach Gospodarczych współpracujących z PLL LOT.

Trzy związki zawodowe podjęły decyzję o odstąpieniu od strajku z uwagi na jej nielegalność w świetle postanowienia o zabezpieczeniu roszczenia wydanego przez sąd 27 kwietnia b.r., o czym poinformowały zarząd PLL LOT.

"Przyjmujemy tę decyzję jako wyraz ich rozwagi i odpowiedzialności za losy naszej firmy" - napisał zarząd LOT komentując decyzję związków.

Z akcji protestacyjnej jak do tej pory nie wycofał się największy pod względem liczby członków ZZ działający w LOT, Związek Zawodowy Personelu Pokładowego, którego przewodnicząca, Monika Żelazik jeszcze niedawno zagrzewała pracowników do strajku. Niewykluczone jednak, że odstąpienie od akcji protestacyjnej trzech związków zawodowych wpłynie na to, że trzy pozostałe zz podejmą podobną decyzję.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama