×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko w Pradze z zakazem palenia papierosów


Od 1 maja br. Port Lotniczy im. Vaclava Havla zostanie objęty całkowitym zakazem palenia papierosów. Od tego dnia nie będzie można palić w żadnym miejscu na lotnisku, a strefy dla palaczy zostaną zamknięte. Decyzja została podjęta na podstawie zgłoszeń od pasażerów.


Pasażerowie jednak nadal będą mogli korzystać z wyznaczonych miejsc do palenia papierosów na zewnątrz.

Port Lotniczy w Pradze poszedł w ślad za wieloma krajami i pojedynczymi lotniskami, które wprowadziły całkowity zakaz palenia we wnętrzu lotniska. Dotyczy to na przykład wszystkich lotniski w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, ponad 600 lotnisk w Stanach Zjednoczonych oraz niektórych lotnisk w Rosji. 

Spodziewamy się, że liczba lotnisk dla niepalących będzie wzrastać, więc chcemy podążać za tym nowoczesnym trendem. Jesteśmy przekonani, że decyzja ta doprowadzi do poprawy jakości i komfortu środowiska lotniskowego oraz lepszych doświadczeń naszych pasażerów. Palacze będą mogli korzystać z 14 wyznaczonych miejsc dla palących przed terminalem  - powiedział Václav Řehoř, przewodniczący zarządu lotniska w Pradze. 


Decyzja opiera się na dogłębnej analizie działania tymczasowych stref palenia tytoniu i opinii pasażerów na ich temat, przy uwzględnieniu ryzyka operacyjnego i bezpieczeństwa, a także inwestycji niezbędnych do budowy stałych palarni spełniających surowe wymagania prawne.

fot. Dominik Sipińskigość_65f6e - Profil
gość_65f6e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie