×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air: Nowe centrum szkoleniowe do końca 2018 roku


Wizz Air ogłosił dzisiaj (24.04) otwarcie nowego centrum szkoleniowego do końca 2018 roku. Obiekt będzie wyposażony w dwa nowe symulatory do pełnych lotów, jeden stały symulator bazowy, a także nowe urządzenia: ewakuacyjne i do treningu przeciwpożarowego.


Nowoczesny ośrodek pozwoli zwiększyć liczbę szkolonych pracowników do 100 osób dziennie, a w przyszłości do 250 przy zachowaniu najwyższych standardów.

Zlokalizowany pięć minut drogi od Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Ferenca Liszta w Budapeszcie, nowy ośrodek będzie największym lotniczym centrum szkoleniowym w regionie i jednym z najbardziej zaawansowanych w Europie Środkowo-Wschodniej, zbudowany w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania i według najwyższych ekologicznych standardów. Poza trzema symulatorami lotu i symulatorem kabiny, w obiekcie o powierzchni 3800 metrów kwadratowych będzie 14 sal szkoleniowych, pomieszczenie biurowe, przestronny hol i miejsce do wspólnego odpoczynku. Warunki sprzyjają dalszemu powiększaniu obiektu o kolejne urządzenia i pomieszczenia.

Do końca 2018 roku nasz międzynarodowy zespół będzie liczyć ponad 1000 przeszkolonych pilotów i 2000 członków załogi. Te liczby mogą się jeszcze potroić w ciągu następnych 10 lat. Nowy ośrodek zwiększy nasze możliwości szkolenia i zatrudnienia oraz zintensyfikuje nasze zaangażowanie w utrzymywanie najwyższych standardów wspierając tym samym rozwój firmy. - powiedział Diederik Pen, wiceprezes i dyrektor ds. operacyjnych w Wizz Air.


Dwa symulatory Airbusa A320 zostaną dostarczone przez CAE, światowego lidera w zakresie lotniczych rozwiązań szkoleniowych dla lotów pasażerskich.  

Z duma wspieramy Wizz Air w szkoleniu pilotów oraz wyposażamy linię w narzędzia niezbędne do przeprowadzania procesów doskonalenia zawodowego. Cieszymy się z rozszerzenia naszej współpracy z Wizz Air i możliwości wspierania rozwoju linii.powiedział Nick Leontidis, prezes CAE Group, Civil Aviation Training Solutions. 
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_00223 - Profil
gość_00223
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie