×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Primera podbija świat z lotniska Stansted


Duńska linia lotnicza – Primera Air Scandinavia, planuje otwarcie nowych baz w całej Europie, do 2020 roku. Plan rozwoju obejmuje również zwiększenie operacji z londyńskiego lotniska Stansted, nie tylko o nowe loty transatlantyckie.


Ekspansja terytorialna duńskiego przewoźnika wiąże się także ze znaczną rozbudową floty. Linia złożyła zamówienie na nowe airbusy A321neo oraz boeingi B737 MAX 9, które mają być dostarczane w najbliższych latach.

- Do 2021 roku spodziewamy się mieć 40 samolotów. Poszukujemy nowych baz, lecz także zwiększamy działalność w obecnie istniejących. Weryfikujemy dostępne opcje przed podjęciem dalszych kroków – skomentowała Anastasija Visnakova, dyrektor handlowy Primera Air Scandinavia, w rozmowie z The Telegraph;

Niskokosztowy przewoźnik z Danii uruchomił w tym miesiącu długo oczekiwane transatlantyckie połączenia między londyńskim lotniskiem Stansted a Nowym Jorkiem, Waszyngtonem oraz Toronto. Ceny biletów w jedną stronę rozpoczynają się od 149 GBP (NY, Toronto) i 199 GBP (Waszyngton). Primera dołączyła tym samym do coraz bardziej konkurencyjnego grona linii oferujących tanie przeloty transatlantyckie (kosztem rejestrowanego bagażu i posiłków), podążając śladem WOW Air (WW) czy Level (IB), jednak jako pierwsza zaoferowała loty ze Stansted.

- Istnieje duże zapotrzebowanie na takie trasy z Essex – mówi Visnakova. - Lotnisku Stansted brakowało łączności transatlantyckiej. Dostanie się na Heathrow z Essex jest jak wzięcie kolejnego lotu. W okolicach Stansted jest Cambridge, firmy farmaceutyczne i ogromny popyt na Amerykę Północną. Jest połączenie pomiędzy Cambridge a Cambridge w Massachusetts.

Visnakova twierdzi, że rezultaty sprzedaży biletów na pierwsze loty długodystansowe okazały się „faktycznie powyżej oczekiwań”, zaś najtańsze bilety zostały wyprzedane w ciągu pół godziny od publikacji cen. – Tu już nawet nie chodzi o luksus, lecz o wygodę, o połączenie niepołączonego – dodaje, obiecując też plany rozbudowy sieci połączeń ze Stansted.

Primera Air Scandinavia rozpoczęła swoją działalność oferując czarterowe loty dla skandynawskich touroperatorów, a wkrótce potem sprzedając nadwyżki miejsc zwykłym podróżnym. Obecnie jest jedyną linią lotniczą oferującą regularne połączenia pasażerskie z londyńskiego Stansted do Ameryki Północnej.


- Zdecydowanie szukamy nowych destynacji. Nie tylko w Ameryce Północnej. Oczywiście, Ameryka Północna jest obecnie naszym głównym celem, a samoloty są do tego idealne, ale rozglądamy się także w przeciwnym kierunku – mówi Visnakova, dodając, że Primera prawdopodobnie ogłosi w tym roku trzy nowe trasy ze Stansted;

Duński przewoźnik odebrał swego dziewiczego airbusa A321neo 17 kwietnia. Jeszcze tego lata Primera Air planuje operować trzema takimi maszynami, przede wszystkim na trasach transatlantyckich, wespół z boeingami dzierżawionymi wraz z załogami (tzw. wet leasing): B757-200 od National Airlines oraz B767-300 od EuroAltlantic Airways. Leasing jest konieczny ze względu na opóźnienia w realizacji zamówienia na osiem airbusów A321neo.

Linia zamówiła także dziesięć odrzutowców B737 MAX 9 bezpośrednio od Boeinga i będzie ich wprowadzającym operatorem, począwszy od 2019 roku. Kolejnych osiem sztuk zostało zabezpieczonych w ramach umowy leasingowej z Air Lease Corporation.

Poza lotami transatlantyckimi, przewoźnik rozszerza swoją obecność również na brytyjskim rynku wypoczynkowym, skupiając się póki co na lotach do Hiszpanii. Odpowiada też za znaczącą liczbę połączeń rekreacyjnych ze Skandynawii – przede wszystkim z Kopenhagi (Kastrup), Billund i Aalborga. Jej łotewska spółka zależna – Primera Air Nordic, lata ze Sztokholmu (Arlanda), Göteborga (Landvetter) i Reykjaviku (Keflavik).gość_65f6e - Profil
gość_65f6e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie