×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nordica: Wzrost o 17 proc w I kwartale


Estońskie linie lotnicze Nordica przewiozły w I kwartale br. 125 tys. pasażerów na pokładzie swoich samolotów. Stanowi to wzrost o 17 proc. w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym.


Najbardziej popularne kierunki w siatce połączeń przewoźnika to Warszawa, Sztokholm i Monachium. Nordica w pierwszych trzech miesiącach roku posiadała 25 proc. udziału w rynku na lotnisku w Tallinie. 80 proc. operacji zostało wykonanych zgodnie z rozkładem (przylot w granicach 15 min. w stosunku do planu), przy regularności rzędu 97 proc. 

Linia uruchomiła w I kwartale trzy nowe połączenia; całoroczne do Kopenhagi (11 lotów tygodniowo) oraz sezonowe (na okres letni) do Konstancy w Rumunii oraz do Ochrydy w Macedonii.

- Rozpoczynając sezon letni czujemy się bezpiecznie. Biorąc pod uwagę liczbę sprzedanych biletów, prognozujemy dalszy wzrost liczby pasażerów - powiedział Jaan Tamm, prezes Nordiki.


Nordica od 2016 roku współpracuje z LOT-em. Polski przewoźnik posiada 49 proc. udziałów linii Regional Jet należącej do estońskiej linii.

W ciągu 2,5 roku działalności Nordica stała się jedną z najbardziej konkurencyjnych linii lotniczych w swoim regionie, obsługując 19 samolotów, co czyni ją największą linią lotniczą w historii Estonii. gość_c2218 - Profil
gość_c2218
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie