British i Qatar roszerzają współpracę

16 marca 2018 09:00
Dzięki rozszerzonemu porozumieniu pomiędzy liniami British Airways i Qatar Airways, pasażerowie podróżujący z Londynu będą mogli skorzystać z większej liczby tras do Azji i Australii.
Reklama
Nowe połączenia z Londynu Heathrow przez Dohę do miast w Azji i Australii (także Mozambiku i Nowej Zelandii), trafią do systemu sprzedaży British Airways w tym miesiącu. Wśród 14 połączeń objętych rozszerzonym porozumieniem code-share są trasy do: Adelajdy, Auckland, Canberry, Goa, Hanoi, Dżakarty, Manili, Maputo, Melbourne, Pattayi, Penang, Perth, Phuket oraz Sohar. W ramach współpracy trasa Londyn-Doha będzie od 1 lipca obsługiwana przez Boeing-a 787-9 tj. najnowszy nabytek British Airways we flocie long-haul.

Rozszerzona współpraca ma wzmocnić sojusz Oneworld oraz pozwolić mu na skuteczniejszą konkurencję na wielu trasach do i z Bliskiego Wschodu. Obie linie obsługują już ponad 48 połączeń objętych wspólną umową code-share i szukają dalszych możliwości rozszerzenia współpracy.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozszerzenia i pogłębienia naszych wspólnych relacji biznesowych z Qatar Airways, które przyniosą dodatkowe korzyści i trasy klientom korzystającym z obu linii lotniczych na całym świecie; Mamy nadzieję, że klienci w Wielkiej Brytanii będą teraz mogli łatwiej wykonywać połączenia do ekscytujących miast, takich jak Manila, Hanoi, Melbourne czy Auckland. Członkowie naszego Executive Club będą również mogli zarobić i wymienić punkty Avios na tych nowych połączeniach - powiedział Alex Cruz, prezes i dyrektor generalny British Airways.

- Wielka Brytania jest jednym z naszych najważniejszych rynków, na którym znacznie zwiększyliśmy nasze operacje w ciągu ostatnich lat. To wspaniała wiadomość, że możemy rozszerzyć nasze relacje z British Airways i zaoferować klientom dodatkowe korzyści, zwiększając liczbę połączeń o wspólnym kodzie w naszej sieci. Oczekujemy dalszego rozwoju naszej wspólnej działalności w najbliższej przyszłości - dodał JE Akbar Al Baker, dyrektor generalny Qatar Airways.

Fot. Wikimedia Commons


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy