×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LS Airport Services wynajmie dwa autobusy


Firma handlingowa LS Airport Services planuje na okres letni pozyskać, w formie wynajmu, dwa autobusy, które miałyby być wykorzystane do obsługi pasażerów w Katowicach i Warszawie.


Autobusy mają być wynajęte na okres od czerwca do września br. Pojazdy muszą być wyprodukowane nie wcześniej niż w 2000 roku, niskopodłogowe i zabierać przynajmniej 100 pasażerów. Według zaleceń spółki autobusy powinny zabierać jak najwięcej osób w układzie miejsc stojących, z ograniczeniem miejsc siedzących. Muszą być także wyposażone w system nagłośnienia, aby móc przekazywać komunikaty pasażerom.

Firma, która wynajmie pojazdy będzie odpowiedzialna za ich serwis i ubezpieczenie. W przypadku awarii, która będzie trwała więcej niż 3 dni koniecznie będzie podstawienie autobusu zastępczego.

- Autobusy o których mowa mają być wynajęte na czas sezonu letniego. Okres ten charakteryzuje się wzmożonym ruchem przewoźników czarterowych operujących na wąskokadłubowych maszynach skonfigurowanych do nawet 220 miejsc. Z założenia takie operacje pozycjonowane są na tzw. stanowiskach oddalonych, czyli bez dostępu do pomostów pasażerskich. W związku z tym wymagany jest dodatkowy transport pasażerów, a tym samym użycie jednostek autobusowych - mówi Marcin Opaliński, prezes zarządu LS Airport Service w rozmowie z Pasazer.com

W Warszawie LS Airport Services dysponuje 15 autobusami. Cała flota to pojazdy wyprodukowane przez firmę Cobus. 13 sztuk to wersje 3000 (w tym 3 zupełnie nowe - pozyskane w styczniu 2018 roku) oraz 2 sztuki w wersji 2700S. Katowicki oddział posiada 6 autobusów marki Cobus w wersji 3000.


Niezbędne w okresie letnim jest zabezpieczenie Oddziałów w dodatkowe autobusy. Najlepszym wyjściem, z naszego punktu widzenia, jest krótkoterminowy najem pojazdów, ponieważ zakup nowych jednostek, które byłyby niewykorzystane przez pozostałą cześć roku, jest nieuzasadnione ekonomicznie i operacyjnie - dodaje Opaliński

Wkrótce w Pasazer.com wywiad z Marcinem Opalińskim, prezesem zarządu LS Airport Services.

fot. LS Airport Servicesgość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie