×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


IAG: Dobre wyniki w lutym


Koncern IAG przewiózł w lutym 7 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 8,5 proc. w stosunku do tego samego miesiąca zeszłego roku. Wzrost napędzały trasy krajowe oraz afrykańsko-bliskowschodnie.


W lutym z połączeń krajowych koncernu, w skład którego wchodzą linie British Airways, Iberia, Vueling i Aer Lingus, skorzystało 1,74 mln osób, czyli o 11,6 proc. więcej niż rok temu. W obrębie Europy podróżowało 3,67 mln osób (wzrost o 9,1 proc.), a do i z Ameryki Północnej - 641 tys. (wzrost o 0,7 proc.). Wysoką dynamikę notowały także trasy do Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji Południowej, z których skorzystało 471 tys. osób (9,5 proc.).

Średnie wypełnienie samolotów IAG wyniosło 79,7 proc., co stanowiło wzrost o 1,7 pkt. proc. Najlepiej wypełnione samoloty były na trasach do Ameryki Łacińskiej i na Karaiby (86,7 proc.), a najgorzej do Ameryki Północnej (72,1 proc.).


Choć koncern nie podaje liczby pasażerów w przeliczeniu na linię, pod względem przewozów mierzonych wskaźnikiem RPK British Airways zanotowały wzrost o 1,8 proc., Vueling - o 17 proc., Iberia - o 10,9 proc., a Aer Lingus - o 6,6 proc. 

fot. Piotr Bożykgość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie