×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice: Najlepszy luty w historii


W lutym 2018 roku w Katowice Airport w ruchu ogółem zostało obsłużonych 224,4 tys. pasażerów, to aż o 46 tys. więcej (+25,8 proc.) w porównaniu z rokiem ubiegłym.


Liczba pasażerów według miesięcy
Po raz pierwszy w historii, w drugim miesiącu roku, na trasach regularnych i czarterowych podróżowało z i do Pyrzowic ponad 200 tys. osób. Luty był ponadto trzynastym miesiącem z rzędu z dwucyfrowym wzrostem ruch pasażerskiego.

W minionym miesiącu wzrost odnotowano zarówno w ruchu regularnym jak i czarterowym. Z siatki połączeń rozkładowych skorzystało 184,4 tys. pasażerów, to o 36 tys. więcej (+24,3 proc.) niż w lutym 2017 roku.  Na trasach wakacyjnych dostępnych z Pyrzowic podróżowało 39,6 tys. osób, o 11,2 tys. więcej (+39,4 proc.) w porównaniu z tym samym miesiącem roku ubiegłego. Samoloty startowały i lądowały 2,3 tys. razy (+31 proc.) niż w drugim miesiącu 2017 roku.

Zgodnie z prognozami luty 2018 roku był kolejnym miesiącem w którym wzrost ruchu ogółem wyniósł powyżej 20 procent. W ruchu regularnym najwięcej pasażerów poleciało z Pyrzowic do Londynu-Luton - było ich 27,3 tys. Drugim najpopularniejszym kierunkiem był Dortmund, skorzystało z niego 18,2 tys. osób. Na trzecim miejscu znalazł się Frankfurt z liczbą 10,4 tys. podróżnych. Z dostępnych w lutym połączeń czarterowych najpopularniejsza była Marsa Alam z liczbą 6,2 tys. pasażerów, następnie Hurghada z 5,5 tys. podróżnych i Fuerteventura – na tym kierunku obsłużonych zostało 4,1 tys. osób - komentuje Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej pyrzowickim lotniskiem.


9 marca Wizz Air rozpocznie loty z Katowic do Aten, a 26 marca do Lwowa. Z kolei Lufthansa uruchomi 27 marca trasę do Monachium.

W marcu spodziewamy się ok. 25 proc. wzrostu ruchu. Z kolei w pierwszym kwartale roku powinniśmy obsłużyć około 140 tys. pasażerów więcej w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku - dodaje Tomasik.

Według prognoz lotniska w 2018 roku zostanie przekroczona granica 4 mln podróżnych w ruchu ogółem. Wstępnie szacuje się, że pasażerów będzie o kilkaset tysięcy więcej w porównaniu z rokiem minionym.

fot. Katowice Airport


Reklama


Booking.com
gość_7818e - Profil
gość_7818e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie