Centrum do walki z cyberprzestępczością w lotnictwie

6 lutego 2018 10:30
1 komentarz

Na monachijskim lotnisku otwarto centrum, w którym specjaliści IT z firmy operacyjnej lotniska (FMG) będą współpracować z ekspertami z europejskiego przemysłu lotniczego. Ich celem będzie opracowanie strategii obrony przed cyberatakami, które dotykają branżę lotniczą.  

Reklama

W ostatnich latach niemieccy eksperci zaobserwowali ogromny wzrost liczby cyber ataków w systemach informatycznych firm i władz publicznych w Niemczech, w tym w porcie lotniczym w Monachium.

- Jako firma operacyjna lotniska, jesteśmy odpowiedzialni za funkcjonowanie infrastruktury krytycznej i każdego dnia podejmujemy walkę, aby zapewnić ochronę przed cyberprzestępczością. W ostatnich latach ataki na systemy IT na całym świecie nabrały innego wymiaru zarówno pod względem jakości, jak i ilości. Nowe wirusy i złośliwe oprogramowania są stale rozwijane i zaktywizowane mogą natrafić na potencjalne luki w naszych systemach IT - wyjaśnił Thomas Weyer, CFO idDyrektor w FMG, uznając powagę potencjalnych konsekwencji ukierunkowanych ataków, które mogą pogorszyć się w przyszłości.Nowe centrum kompetencyjne mieści się w dawnym centrum sterowania pocztą lotniczą. Dla celów szkoleniowych dostępne są cztery sale szkoleniowe, pracownie informatyczne, pokój kontroli oraz sala do prezentacji i briefingów. Specjalistyczny sprzęt - komputery, sprzęt sieciowy, kamery i projektory, umożliwiają sprowokowanie realistycznych ataków na systemy informatyczne i jednocześnie podejmują środki obronne w odpowiedzi na nie.

Praca specjalistów nie będzie ograniczała się wyłącznie do zapewnienia cyber bezpieczeństwa na lotnisku w Monachium. Główną grupą docelową monachijskiego centrum do walki z cyberprzestępczością będą porty lotnicze, linie lotnicze i inni partnerzy z branży lotniczej. Jednakże infrastruktura i usługi będą również dostępne dla firm i organizacji z innych sektorów.

Władze publiczne i inne instytucje będą miały możliwość przeszkolenia tu ekspertów ds. bezpieczeństwa dla swoich organizacji i przeprowadzenia szczegółowych testów innowacyjnych technologii i procesów. Centrum ma pełnić również rolę doradczą w zakresie rozwiązań bezpieczeństwa oraz testowania nowych produktów i usług.

Przy obsłudze centrum, firma operacyjna lotniska FMG współpracuje z trzema firmami konsultingowymi z zakresu bezpieczeństwa informatycznego: ERNW Insight, HVS-Consulting i IT-CUBE SYSTEMS.

Ostatnie komentarze

gość_b7ff1 2018-02-06 16:43   
gość_b7ff1 - Profil gość_b7ff1
Ciekawe czy można zapisać się na takie szkolenie. Chętnie bym skorzystał.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy