×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Centrum do walki z cyberprzestępczością w lotnictwie


Na monachijskim lotnisku otwarto centrum, w którym specjaliści IT z firmy operacyjnej lotniska (FMG) będą współpracować z ekspertami z europejskiego przemysłu lotniczego. Ich celem będzie opracowanie strategii obrony przed cyberatakami, które dotykają branżę lotniczą.  
W ostatnich latach niemieccy eksperci zaobserwowali ogromny wzrost liczby cyber ataków w systemach informatycznych firm i władz publicznych w Niemczech, w tym w porcie lotniczym w Monachium.

- Jako firma operacyjna lotniska, jesteśmy odpowiedzialni za funkcjonowanie infrastruktury krytycznej i każdego dnia podejmujemy walkę, aby zapewnić ochronę przed cyberprzestępczością. W ostatnich latach ataki na systemy IT na całym świecie nabrały innego wymiaru zarówno pod względem jakości, jak i ilości. Nowe wirusy i złośliwe oprogramowania są stale rozwijane i zaktywizowane mogą natrafić na potencjalne luki w naszych systemach IT - wyjaśnił Thomas Weyer, CFO idDyrektor w FMG, uznając powagę potencjalnych konsekwencji ukierunkowanych ataków, które mogą pogorszyć się w przyszłości.Nowe centrum kompetencyjne mieści się w dawnym centrum sterowania pocztą lotniczą. Dla celów szkoleniowych dostępne są cztery sale szkoleniowe, pracownie informatyczne, pokój kontroli oraz sala do prezentacji i briefingów. Specjalistyczny sprzęt - komputery, sprzęt sieciowy, kamery i projektory, umożliwiają sprowokowanie realistycznych ataków na systemy informatyczne i jednocześnie podejmują środki obronne w odpowiedzi na nie.

Praca specjalistów nie będzie ograniczała się wyłącznie do zapewnienia cyber bezpieczeństwa na lotnisku w Monachium. Główną grupą docelową monachijskiego centrum do walki z cyberprzestępczością będą porty lotnicze, linie lotnicze i inni partnerzy z branży lotniczej. Jednakże infrastruktura i usługi będą również dostępne dla firm i organizacji z innych sektorów.

Władze publiczne i inne instytucje będą miały możliwość przeszkolenia tu ekspertów ds. bezpieczeństwa dla swoich organizacji i przeprowadzenia szczegółowych testów innowacyjnych technologii i procesów. Centrum ma pełnić również rolę doradczą w zakresie rozwiązań bezpieczeństwa oraz testowania nowych produktów i usług.

Przy obsłudze centrum, firma operacyjna lotniska FMG współpracuje z trzema firmami konsultingowymi z zakresu bezpieczeństwa informatycznego: ERNW Insight, HVS-Consulting i IT-CUBE SYSTEMS.gość_7c147 - Profil
gość_7c147
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie