Hainan chce uruchomić więcej lotów na Wyspy Brytyjskie

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
06 lutego 2018 08:37
Hainan Airlines chce uruchomić nowe loty z Chin do Wielkiej Brytanii i Irlandii. Linia ubiega się obecnie o pozwolenia na wykonywanie trzech tras.
Reklama

Aby uruchomić połączenia, przewoźnik wystąpił o niezbędną zgodę do chińskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego (CAAC). Pozwolenie ma dotyczyć trzech tras:
  • Changsha - Londyn (trzy razy tygodniowo od marca br.),
  • Guangzhou - Manchester (trzy razy tygodniowo od grudnia br.) oraz
  • Pekin - Edynburg - Dublin (dwa razy tygodniowo od czerwca br.).
Niecałe dwa miesiące wcześniej, Chińska Republika Ludowa oraz Wielka Brytania podpisały porozumienie, dzięki któremu zezwolono na zwiększenie liczby lotów między oba krajami o 50 proc. - do 150 tygodniowo. Rządowy sekretarz ds. transportu Wielkiej Brytanii, Chris Gayling argumentował, że umowa ta przyczyni się do otwarcia nowych połączeń z lotnisk regionalnych do trzeciego pod względem powierzchni państwa świata.


Według danych OAG Schedule Analyser w ciągu ostatnich dziewięciu lat całkowite oferowanie między Chinami, a Zjednoczonym Królestwem wzrosło dwukrotnie, z 865 tys. miejsc do 1,7 mln. Liczba wykonywanych lotów wzrosła z kolei z 3 tysięcy do niemal 6,5 tysiąca.

Choć dane te brzmią naprawdę imponująco, to Hainan Airlines w przytoczonym wyniku mają bardzo niewielki udział. Obecnie latają jedynie z Pekinu do Manchesteru.

Pewną nowością jest też zainteresowanie chińskiego przewoźnika lotami do Dublina. Obecnie nikt nie wykonuje bezpośrednich połączeń z kontynentalnej części Chin do irlandzkiej stolicy. Do położonego częściowo na wyspie, Hong Kongu, poleci natomiast od czerwca Cathay Pacific.

fot. Hainan Airlines

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama