Ryanair: Z Modlina i Krakowa do Ammanu

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
04 lutego 2018 10:07
37 komentarzy
Linie lotnicze Ryanair uruchomią bezpośrednie połączenia z Krakowa oraz Warszawy Modlina do Ammanu. Do Jordanii polecimy w sezonie zimowym 2018/19.
Reklama

Rejsy z Krakowa oraz Warszawy Modlina do Ammanu wystartują pod koniec października 2018 roku i będą się odbywały dwa razy w tygodniu. Bilety do Jordanii mają się pojawić w sprzedaży pod koniec lutego 2018 roku.
- Jordania to już dwudziesty ósmy kraj w siatce połączeń krakowskiego lotniska. Oferta bazowego przewoźnika rozszerza możliwość zaplanowania podróży z Krakowa do Azji i poszukiwanie słońca w kolejnym sezonie zimowym – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Jordania to również nowość w Ryanair - to 34. kraj w siatce połączeń irlandzkiego przewoźnika.


Oferta linii lotniczych Ryanair umożliwia zaplanowanie wypoczynku w Jordanii. Na liście światowego dziedzictwa UNESCO znajdują się tu m.in. starożytne skalne miasto Nabatejczyków - Petra z legendą o skarbie egipskiego faraona; Kasr Amra czyli zamek na środku pustyni i Wadi Rum zwany Doliną Księżycową.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_5d7dd 2018-02-06 16:11   
gość_5d7dd - Profil gość_5d7dd
Rozumiem ze z KRK bo tam jest potencjał nawet na 10 razy dziennie, ale z Warszawy? co na to warszawskie linie lotnicze?
Marcin14 2018-02-06 01:42   
Marcin14 - Profil Marcin14
Ale... zarówno Ejlat, Aqaba, jak i Amman są bardzo spokojne. Coś jak Olsztyn czy Rzeszów w zwykłe dni bez specjalnych, zaplanowanych imprez. Generalnie wyglądają na mało turystyczne (podobno Ejlat jest oblegany w miesiącach zimowych, ale ja tam byłem tylko raz w maju i raz w listopadzie)
Marcin14 2018-02-06 01:32   
Marcin14 - Profil Marcin14
Generalnie w Jordanii są bardzo wzmożone kontrole bezpieczeństwa i bierze się to na poważnie. Podam ciekawy przykład - udałem się na spacer po Ammanie i w okolicy meczetu i kościoła po drugiej stronie ulicy zostałem zatrzymany przez patrol żołnierzy. Okazało się, że chodzi o przedmiot ukryty pod koszulką i wsadzony do tylnej kieszeni spodni. Musiałem być wypatrzony z daleka przez jakiegoś obserwatora (przyznaję, że rozejrzałem się potem wokoło i sam wypatrzyłem punkt obserwacyjny). Przedmiotem była... plastikowa butelka wody. A więc chyba wszyscy możecie spać spokojnie. :)

Wszystkie muzea i inne atrakcje turystyczne mają dokładne kontrole osobiste.

Rzeczywiście, jeśli ktoś chce odwiedzić jedynie Petrę (plus ewentualnie dodatkowo Wadi Rum), a nie całą Jordanię, lot do Ejlatu będzie zdecydowanie wygodniejszy i tańszy. Przejście graniczne Ejlat-Aqaba jest po pierwsze mało uczęszczane (więc szybkie do przejścia), a po drugie dojazd z obu stron jest bardzo łatwy i niedrogi (taksówki, ale tanie; po stronie izraelskiej jest też autobus co 30 min. z 30 min. dojazdem do miasta/lotniska). Potem z centrów miast po obu stronach granicy można przesiąść się w autobusy do wybranych przez siebie destynacji. Dodatkowo, tylko na tym przejściu obowiązują specjalne zasady odwiedzania Jordanii - nie płaci się za wizę, jeśli w ciągu 24 h zwiedzi się Petrę (trzeba przedstawić bilet) i wróci z powrotem do Izraela.

Kwestie bezpieczeństwa pozostawiam indywidualnym ocenom - samotnie zwiedzałem w 2016 roku Liban (na przykład odwiedzając wynajętym samochodem Baalbek), który może wydawać się dużo bardziej niebezpieczny, jednak przy zachowaniu takich samych środków ostrożności, jak wszędzie indziej na świecie i dokładnie przeglądając wiadomości i lokalne komunikaty, można było się tam czuć całkiem bezpiecznie, szczególnie w obecności mnogości wojskowych posterunków i kontroli, przy ogromnym ruchu samochodowym na drogach (chodzi mi o to, że przy tak gęstym ruchu drogowym trudno sobie było wyobrazić, żeby akurat stać się obiektem ataku - co innego być zabłąkanym na jakimś odludziu, na terenach aktywności np. rebelianckiej).
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama