Travel Service świętuje dostawę pierwszego Boeinga 737 MAX 8

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
02 lutego 2018 09:34
1 komentarz
Czeski przewoźnik czarterowy Travel Service odebrał pierwszego Boeinga 737 MAX 8. Nowy samolot w malowaniu linii Smartwings, wylądował w środę (31.01) na lotnisku w Pradze.
Reklama

Leasingodawcą pierwszego MAX-a (OK-SWA, nr seryjny 43555) we flocie czeskiego przewoźnika jest GE Capital Aviation Services (GECAS). W sumie w najbliższych sześciu latach Travel Service odbierze jeszcze 38 maszyn tego typu, z czego 30 będzie leasingowanych od GECAS, AerCap, Air Lease Corporation i BOC Aviation. Wszystkie zamówione przez Travel Service boeingi 737 MAX 8 będą posiadać jednoklasową konfigurację, pozwalającą zabrać na pokład 189 pasażerów.

- GECAS ma przyjemność jeszcze bardziej wzmocnić relacje biznesowe z Travel Service, dostarczając linii pierwszy samolot Boeing 737 MAX 8. GECAS jest partnerem Travel Service od czasu jego powstania; obecnie wynajmuje czeskiej linii lotniczej pięć samolotów 737-800. Dostarczenie tego najnowocześniejszego samolotu, pierwszego z 10 które zostaną wydzierżawione przez GECAS do Travel Service, umożliwi linii lotniczej dalszy rozwój w sposób opłacalny i przyjazny dla środowiska - powiedział Felix McArdle, starszy wiceprezes GECAS Sales & Marketing.


Nowy samolot wkrótce pojawi się na trasach na Teneryfę oraz do Hurghady i Dubaju. Nieco później maszyny tego typu polecą także na Wyspy Zielonego Przylądka czy na Zanzibar.

- Cieszymy się, że Travel Service jest jedną z pierwszych linii lotniczych, które wprowadzają 737 MAX do swojej floty; Ponieważ Travel Service dynamicznie się rozwija, nowy samolot Boeing 737 MAX będzie w pełni wspierał nasz ambitny plan rozwoju i przewagę konkurencyjną. Dzięki nowoczesnej flocie Travel Service będzie mogło uruchamiać bezpośrednie loty do nowych miejsc i zwiększać doznania podróżnicze naszych klientów - powiedział Roman Vik, dyrektor generalny Travel Service.

Monty Oliver, wiceprezes ds. sprzedaży Boeinga w Europie wskazał z kolei, że Travel Service jest jednym z najszybciej rozwijających się operatorów w regionie i wyraził radość z faktu, że dodanie kolejnego samolotu do składającej się wyłącznie z maszyn Boeinga floty czeskiego przewoźnika, zwiększy jej wydajność w nadchodzącym sezonie letnim.

- 737 MAX zapewni Travel Service niezrównaną niezawodność i doskonałe wrażenia pokładowe dla pasażerów - dodał Oliver.

Pierwszy 737 MAX, który przyleciał ze Seattle do Pragi, został pomalowany w barwy Smartwings - marki, pod którą Travel Service wykonuje loty regularne. Smartwings lata z Pragi do m.in. Dubaju, Hurghady, Malagi, Moskwy oraz na Wyspy Kanaryjskie. Sam Travel Service lata na ponad 400 lotnisk na czterech kontynentach. Linia posiada swoje spółki zależne na Węgrzech, w Słowacji oraz w Polsce - linię Travel Service Polska.

Fot. Travel Service

Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

HanZel 2018-02-02 11:32   
HanZel - Profil HanZel

No i super! Gdyby jeszcze zawitał w sezonie letnim do Polski, Travel byłby drugą linią w Polsce korzystającą z tego typu :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama