LOT poleci na drugie lotnisko w Moskwie

31 stycznia 2018 11:19
40 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT od czerwca uruchomią drugie połączenie do Moskwy. Przewoźnik dziś (31.01) wprowadził do sprzedaży bilety na loty na lotnisko Domodiedowo.
Reklama
Pierwszy rejs z Lotniska Chopina na Domodiedowo odbędzie się 2 czerwca, a w przeciwnym kierunku dzień później. Od tej chwili do 1 lipca LOT zaoferuje swoim pasażerom rejsy na drugie lotnisko w Moskwie sześć razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele. Codzienne operacje przewoźnik rozpocznie od 2 lipca. Taki rozkład będzie obowiązywał co najmniej do 27 października, czyli do końca sezonu letniego.

Warszawa - Moskwa Domodiedowo

Zakładany czas przelotu między Lotniskiem Chopina i Domodiedowem to ok. 2 godz. 10 minut. Samoloty będą startowały z Warszawy o 20:00, a lądowały w Moskwie – po uwzględnieniu różnicy czasu - o 23:10. Z Domodiedowa rejs do Warszawy zaplanowany jestna godz. 8:00, a lądowanie na Lotnisku Chopina o 9:20


- Zdecydowaliśmy się uruchomić rejsy z Warszawy do portu Domodiedowo, żeby zapewnić osobom podróżującym z Polski i innych europejskich krajów dostęp do licznych połączeń krajowych wewnątrz Rosji. Przygotowany przez nas rozkład umożliwi też pasażerom z Moskwy przesiadki w Warszawie w drodze do wielu miast w regionie, m.in. do Budapesztu, Pragi, Kijowa, Wilna, Rygi, Tallinna, Sofii, Bukaresztu, Lublany czy do Madrytu. Mamy nadzieję, że nowa oferta okaże się atrakcyjna zarówno dla turystów, jak też dla pasażerów biznesowych. Ci ostatni zyskają możliwość lotu z Moskwy przez Polskę do jednego z innych krajów europejskich i powrotu jeszcze tego samego dnia wieczorem - mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej w LOT.

Przewoźnik do obsługi połączenia wykorzysta samoloty typu embraer.

fot. LOT

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
aguirre 2018-02-04 01:32   
aguirre - Profil aguirre
jjemiolo - okaże się, czy na zimę połączenie się utrzyma? Rzecznicy mówią nie dla użytkowników portali lotniczych, tylko dla 'ciemnego ludu', a wiec są to PR-owe kawałki. Nie powiedzą - "chcemy przechwycić dodatkowych pasażerów z Rosji, bo to nam się opłaci", tylko będą mówić "chcemy otworzyć polskiemu biznesowi możliwości inwestowania w głębi Rosji a polskim turystom zwiedzania odległych regionów tego kraju i absolutnie nie gonimy za zyskiem". Nie znam statystyk finansowych połączeń, ale nie ma nic złego w szukaniu nowych kierunków, byle profesjonalnie,jak na linię sieciową przystało - czyli z jak największą częstotliwością. LCY w kontekście Brexitu sporo straci na znaczeniu. Nie wiem,jak jest z ruchem wysokopłatnym do i z LHR. Wiem, że takie BA do naszego wejścia do UE latało do nas i B757, a potem woziło tak mało paxów, że gdy był remont dłuższego pasa nawet nie musieli zmniejszać oferowania do WAW, by wyhamować na krótszym. Ale nie wiem, może są tu jacyś insiderzy ;).
gość_5d7dd 2018-02-03 20:56   
gość_5d7dd - Profil gość_5d7dd
Jak KRK to taki perspektywiczny rynek to czemu np. Emiraty nie stworzą tam huba czy Delta nie zacznie latać ze wszystkich miast USA 2-3 razy dziennie?
jjemiolo 2018-02-03 19:32   
jjemiolo - Profil jjemiolo
@aguirre: Zgadza sie sa mozliwosci przesiadek w WAW a dziennych podrozy powrotnych z DME na kraj oraz do OTP, SOF, BUD, BEG, PRG, LJU, LWO, ODS i MAD, bo chyba na Baltyki, IEV i MSQ nie co liczyc. Na reszte Europy Zachodniej czasy przesiadek na wlasne loty LO sa za dlugie, chyba ze by uzyc konkurecje (OS, LH, etc.). DOs dlugie sa tez przesiadki na Atlantyk zwlaszcza w strone Moskwy. Ten aspekt rozkladu jest dosc czytelny i warty wyprobowania. Jednakowoz powodem mojego poprzedniego odzewu bylo to ze ten rozklad ma bardzo jednak ograniczone mozliwosci tranzytu przez DME w glab Rosji. Napisalem tak bo w materiale na temat tego polaczenia rzecznik LOTu p. Kubicki stwierdza w pierwszym zdaniu co nastepuje: "Zdecydowalismy sie uruchomic rejsy z Warszawy do portu Domodiedowo zeby zapewnic osobom podrozujacym z Polski i innych europejskich krajow dostep do licznych polaczen krajowych wewnatrz Rosji." Tranzyty z DME na Europe sa wg niego drugorzedne ale w praktyce wyszlo chyba odwrotnie. Zwroc tez uwage ze w materiale Paszera jest wzmianka ze obecny rozklad bedzie do pazdziernika. Wg mnie moze to oznaczac ze brana jest pod uwage zmiana czasow operacji po tym terminie moze wlasnie celem zmaksymalizowania tranzytow w obu zakresach. Osobiscie uwazam ze operacje do DME to dobry ruch ze strony LO. Moze nastepnym krokiem powinna byc obsluga do LCY (City) dodajac tym samym LON do listy miast gdzie LO lata na dwa lotniska?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy